Avrupa'da antisemitizmin yükseldiğine dair CNN anketini değerlendiren İsrail Başbakanı, "Antisemitizme en iyi yanıt, İsrail devleti ve İsrail Savunma Kuvvetleri'dir" dedi. CNN'in bu manzarayla ilgili görüşlerini sorduğu Netanyahu, şunları söyledi:

'AŞIRI SOL ARTI RADİKAL İSLAM EŞİTTİR YENİ ANTİSEMİTİZM'
"Avrupa'da hem aşırı sağdan gelen eski antisemitizm var hem de aşırı sol ve İsrail'le ilgili yalanlarla hakaretleri etrafa saçan radikal İslam'dan kaynaklanan yeni bir antisemitizm var."
Ardından İsrailli elit komando birliklerinin tatbikatında konuşma yapan Netanyahu, ülkesinin askeri becerilerini, 'Yahudilerin antisemitizme en iyi cevabı' diye niteledi.

AVRUPA'DA YAHUDİ KARŞITLIĞI YÜKSELİYOR
CNN anketine göre Avrupalı Yahudilerin üçte ikisi Avrupa'da antisemitizm düzeyinin gelecek 10 yılda tırmanmaya devam edeceği görüşünde. Avrupalıların yüzde 20'sinden fazlası ise Yahudilerin dünyada 'çok fazla etkin' olduğuna inanıyor(Sputnik News, 28 Kasım 2018).

NETANYAHU: ‘SİYONİZM YENİLMEZ’
Sputniknews'in haberine göre İsrail Parlamentosu Knesset'tin kış sezonunun açılışında konuşan Netanyahu, İsrail basınında çıkan haberlere göre, "Terörizm, Filistinlilerin ümitsizliklerinden değil, bizi yok etme arzularından kaynaklanıyor. Yüzyıldır terörizm ve Siyonizmi yıkma girişimi devam ediyor ancak düşmanlarımız şunu hâlâ öğrenemedi: Siyonist projeyi durdurmak mümkün değil. Bu terör dalgasını yeneceğiz" ifadelerini kullandı( HaberTürk, 13 Kasım 2015).

İSRAİL ORTADOĞU’DA NE YAPMAK İSTİYOR?
İsrail’in Ortadoğu’da ne yapmak istediğini açıklayan tek plan vardır, o da Dünya Siyonist Dergisi Kivunim’de, 1982 yılında yayınlanmıştır. Adı ‘1980’lerde İsrail için Satrateji’ olan bu planda başta Irak, ardından Suriye ve derken Mısır’ın parçalanması ve kopacak parçalardan da İsrail’e müttefik devletçiklerin kurulması öngörülmektedir.

Orta Doğu’da Müslüman coğrafyasını parçalamaya Irak ile başlayan, Mısır’la devam eden Oded Yınon’un ortaya koyduğu bu strateji kapsamında Lübnan ve Suriye de vardır. Sınırı değiştirilecek ülkeler içinde yer alan Suriye, Yınon’un kaleminden nasibini almakta ve bu kalem Suriye’yi üçe, dörde hatta beşe bölerek parça parça etmektedir, işte o plan;

‘İSRAİL SURİYE’Yİ ETNİK VE MEHZEP TEMELİNDE PARÇALAMAK İSTİYOR’
“Suriye ve daha sonra Irak’ın feshi ve Lübnan’da olduğu gibi etnik ve dini bölgelere ayrılması İsrail’in uzun vadede Doğu cephesindeki bir numaralı hedefidir ve bunun için kısa vadede bu devletlerin askeri gücünün feshi ana hedeftir. Suriye etnik ve dini yapısına istinaden tıpkı bugün Lübnan’da olduğu gibi birkaç eyalete bölünecek ve kıyıda Şii­Alevi bir eyalet, Halep bölgesinde Sünni bir eyalet, Şam’da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğeri Sünni eyalet olacak ve Dürziler de belki bize ait olan Golan’da, mutlaka Havran’da, Kuzey Ürdün’de başka eyaletler kuracaklardır. Bu gelişmeler uzun vadede barış ve güvenlik için garantör olacaktır ve bu hedef bugün bile erişebileceğimiz bir noktadadır.”

Yınon’un İsrail planı Ürdün’ü de tasfiye etmektedir, işte o plan;

‘İSRAİL FİLİSTİNLİLERİ ÜRDÜN SÜRMEK İSTİYOR’

“Ürdün kısa vadede stratejik bir hedeftir, uzun vadede ise değildir zira feshinden ve Kral Hüseyin’in uzun hükümranlığının bitmesi ve kısa vadede yönetimin Filistinlilere geçmesinden sonra gerçek bir tehdit. Mevcut yapısı ile Ürdün’ün uzun süre var olması ihtimal dahilinde değildir ve İsrail’in hem barışta hem savaşta sürdüreceği politika mevcut rejim esnasında Ürdün’ün tasfiyesi ve yönetimin Filistinli çoğunluğa devri yönünde olmalıdır.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ