Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 54 görüntülenme )

Milli Görüş AKP'yi En Hassas Yerinde Vurdu!

Şu AKP'ye bakın hele...
  Temel Karamollaoğlu , “Bunlar devletin malına yetim malına sahip çıkar gibi çıkamadılar. İsraf övünç vesilesi yapıldı. Bülent Arınç’ın açıklamaları hangi ülkede olursa olsun hükümetin pılını pırtını alıp gitmesi için yeterli. 13 yıldır iktidar fethi yeni kutluyor.” dedi.

Bu seçim çok önemli çünkü...
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerinin önemine vurgu yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu,  dünyanın fiziki olarak şekillenmesinin ve İsrail’in topraklarını genişletmesi için alt yapının tamamlandığını söyleyerek, “İsrail’in yayılmacılığına karşı olabilecek, direnç gösterebilecek tüm İslam devletleri teker teker ortadan kaldırıldı. Türkiye de maalesef bu noktada bu değişikliklerin meydana gelmesinde en büyük rolü oynadı” diye konuştu.


İstanbul yeni mi fethedildi?

“13 yıldır iktidar fethi yeni kutluyor. Artık sıkıştılar; bugüne kadar yaptıkları; milletin sadece gönlüne hitap eden söylemleri yetmiyor; israfı örtemiyorlar, yolsuzluk derinleşti, rant her yeri sardı...  Her şeye rant olarak bakıyorlar.  Şimdi bunun üstesinden gelmek için bir adım atmak isteyebilirler. Biz Ayasofya’nın cami olarak açılmasını istiyoruz. Farklı maksat ve telafisi mümkün olmayacak yanlış adımların da karşısında dururuz”.

Olumlu tek adım atılmadı

Karamollaoğlu; “Türkiye, İslam âlemiyle ilgili olumlu tek bir adım atamadı. İran’la da aramızın giderek limonileşmesi; Irak’taki zulme destek verilmesi, Suriye’deki bu kargaşanın temelinde Türkiye’nin tavırlarının olması; Mısır’daki zulmü önleyememesi, Libya’da bir kargaşanın meydana gelmesine ön ayak olması, şimdi de Yemen’de meydana gelen hadiselerde yine maalesef emperyalist güçlerle aynı cephede bulunması tüm bu söylediklerimizi teyit ediyor dedi.

Yetimin Hakkına Sahip Çıkmadılar

Devletin malına yetim malına sahip çıkar gibi çıkamadıkları gibi israfı da övünç vesilesi yaptıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Sayın Bülent Arınç’ın israf itirafı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında yaptığı açıklamalar, gerekse Maliye Bakanı’nın israf hakkındaki açıklamaları gerekse de Ekonomi Bakanı’nın yaptığı açıklamaları hangi ülkede olursa olsun hükümetin pılını pırtısını alıp gitmesi için yeterli. Ama her ne hikmetse bunlar gündemde bile değil birdenbire söylendi ve gitti” ifadelerini kullandı.

Ayasofya camidir, cami olarak açılması gerekir
Karamollaoğlu sözlerini şöyle tamamladı:
“Milli Görüş olarak siyasi hayata atıldığımızdan beri hep şu iki konu gündemimizde oldu. Bunlardan birisi Kudüs, diğeri de Ayasofya Camii. Bu iki konuda da Milli Görüş’ün bugüne kadar birçok mücadelesi oldu. Bundan sonra da Kudüs kurtulana kadar, Ayasofya Camii de cami olarak açılana kadar mücadelemiz devam edecek”.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ