0 görüntülenme 24 Eylül 2021
Yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen Muharrem İnce, CNN Türk muhabirini Yalova'daki evinin bahçesine aldı ve sorularını cevapladı. "Kim hain, kim bölücü herkes öğrenecek" diyen İnce, haftaya Ankara'da konuşacağını ifade etti.

‘SABIRLA BEKLEYİN’
Muharrem İnce, gazeteci Fulya Öztürk'ün sorularını cevapladı.İnce, "Pek çok gerçek var, pek çok da yalan var. Sabırla bekleyin. Hain diyenler, bölücü diyenler hepsini biliyorum. Kim hain, kim bölücü herkes önümüzdeki haftayı beklesin." şeklinde konuştu. İnce, yeni parti ile ilgili şunları söyledi:

‘ÇOK ŞEY SÖYLENİYOR KİMİ, DOĞRU KİMİ YANLIŞ’
"Önümüzdeki hafta Ankara'ya gideceğim.Ankara'da ne yapmak istediğimi, neler olduğunu, hakkımda bir sürü iftiralar var, yalanlar var, pek çok ipe sapa gelmez adam var, bunları duyuyorum, kulaklarımı kapadım. Önümüzdeki hafta Ankara'da her şeyi bütün detaylarıyla orada açıklayacağım. Bugün size nezaketsizlik olmasın diye bahçemin kapılarını açtım, İstanbul'dan buralara kadar gelmişsiniz, hiçbir şey söylememek saygısızlık olur size ama önümüzdeki haftayı bekleyeceksiniz. “

SON AÇIKLAMA FATİH ALTAYLI’YA
Geçtiğimiz gün Parti kuracağı iddiaları siyaset gündemini çalkalayan Muharrem İnce, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya önemli açıklamalarda bulundu. İnce "Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum" dedi. İnce, şunları kaydetti:

‘PARTİ KURMUYORUM, YENİ BİR HAREKET BAŞLATIYORUM’
* Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31'le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51'e çıkarmak için yola çıkıyorum. Bu yol Diyarbakır'da karpuz tarlasına gidiyor. Diyarbakır'da kardeşlerimle karpuz toplayacağım, Sümbül Deresi'nde işçilerle olacağım, Rize'de çay toplayacağım.”

‘HALKIMIZIN DESTEĞİYLE YÜZDE 51’İ BULACAĞIZ’
* Yollara çıkıyorum, halka emanet edeceğim kendimi. Parti kurmuyorum. Halkla beraber yola çıkıyorum. Harekete geçiyorum. Bir hareket başlatıyorum. Halkla beraber. Bu hareket yarın bir partiye dönüşür mü, yoksa partiler o hareketin arkasına mı takılır bilmem. Ben yola çıkıyorum. Ben yüzde 9, yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 49 için çıkmıyorum yola. Yüzde 51 için çıkıyorum.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ