Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 49 görüntülenme )

Akçakale Sınırında Skandal!..

Bu iş MİT Tırlarını da geçti...
  Binlerce Suriyeli’nin sınır bölgesindeki bekleyişleri sürerken, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan açıklama yaptı. Başkan Ayhan, Türkiye’ye alınması kabul edilen Suriyeliler’in gümrük kapısından geçmesinin planlandığını, ancak IŞİD örgütünün bunu kabul etmediğini, Suriyeliler’in nereden alınacağına ilişkin görüşmelerin sürdüğünü söyledi.
Bu açıklamanın hemen ardından, saat 17.15 sıralarında, binlerce Suriyeli, Akçakale Sınır Kapısı’na doğru yaklaşmaya başladı. Bu sırada Suriyeliler’in sınır kapısına doğru geldiğini gören Türkiye tarafındaki çoğunluğu onların akrabası yüzlerce kişi de sınır tellerinin olduğu bölgeye gitti. Suriyeliler, telleri yıkarak Türkiye tarafına geçmek istedi. Bunun üzerine Türk askerleri, çıkan kargaşaya müdahale etti.

Bölgeye çok sayıda asker ve zırhlı araç sevk edildi. Türkiye tarafındaki yere ‘Dağılın’ uyarısı yapıldı, Suriye tarafındakilere de tellerden uzaklaşmaları için uyarı anosları yapıldı. Zırhlı araçlardan kalabalığa dağılmaları için tazyikli su sıkıldı. Askerin müdahalesiyle iki taraftakiler de geri çekilirken, hemen yakında bekleyişlerini sürdürdü. Askerler de eli tetikte beklemeye devam ediyor(Ajanslar).
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ