SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Gündem uçtu!.. ‘ASKERLİK SİL BAŞTAN’

Gündem uçtu!.. ‘ASKERLİK SİL BAŞTAN’

1 Kasım 2018 / Perşembe 19:49
Yeni sistem...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “2-3 ay içinde tek tip askerlik gelecek. Bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkarıp bir zemine kavuşturmamız gerekiyor” dedi.

‘BEDELLİ DÖVİZLİ OLMUYOR BU İŞ’

Askerlikte yeni bir dönem başlıyor. Yaklaşık 3 aydır devam eden çalışma sonucunda tek tip askerliğe geçme kararı alındı. Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Akar, “2-3 ay içinde tek tip askerlik gelecek. Bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkarıp bir zemine kavuşturmamız gerekiyor” dedi. Yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Akar, bu çalışmanın gelecek günlerde tamamlanacağını bildirdi.

Hulusi Akar, daha önce yaptığı bir konuşmada ise şu açıklamaları yapmıştı:

‘YAKINDA BAŞLAYACAK’

“Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Öğretmen, hakim, doktor, akademisyen, sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız.”

Kaynak: Sözcü