SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Nurettin Veren ‘Erdoğan’a Uyarı’

Nurettin Veren ‘Erdoğan’a Uyarı’

10 Temmuz 2018 / Salı 18:22
Aldatacaklar...

Akit gazetesi yazarı ve bir dönem FETÖ lideri Fethullah Gülen’in en yakınındaki isim olan Nurettin Veren, bugünkü köşesinde çok çarpıcı bir ayrıntıya dikkat çekti.

Nurettin Veren, orduda, emniyette ve devletin diğer kurumlarından FETÖ’cü olmalarına rağmen birçok ismin görevlerine devam ettiği iddia etti. Nurettin Veren’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“BELGELERE RAĞMEN GÖREVLERİNE DEVAM ETTİRİYORLAR”

“Her gün almış olduğumuz haberlerde görüyoruz ki; Emniyet ve askeriyede üst düzey görevliler, muvazzaf kimseler, kamu kurumlarında, bakanlıklar da, özellikle üniversitelerde FETÖ’cü olduklarına dair pek çok belgeler olmasına rağmen, birileri tarafından devletteki görevlerine devam ettirilmektedirler.”

“MÜCADELENİN KESİN ÖLÇÜLERİ OLMALI”

“Savcı ve hakim arkadaşlarımıza kesin ölçüler belirtilerek, önlerinin açılması ve onların tereddütten kurtarılması zamanıdır. Normal suçlulara göre değerlendirilen ölçülerle, FETÖ mensuplarının derecelendirmesi ve cezalandırılması mümkün olmayacaktır.”

“DEVLETİMİZ KANDIRACAKLAR, CUMHURBAŞKANIMIZI ALDATACAKLAR”

“Çünkü bu örgütün kendine mahsus kuralları, kendine özgü davranışları ve elemanları vardır. Bu hayalet yapının, hayalet bir şekilde mücadele edilecek bir yol haritasına ihtiyacı vardır. Yoksa çok büyük yanlışlıklarla şekilden şekle, kılıktan kılığa giren bu örgüt mensupları, yine devletimizi kandıracaklar, yine cumhurbaşkanımızı maskelerle aldatacak, kamufle olarak Cumhurbaşkanımızın en hayati işlerde dibine sokulabilecekler ve ülkeye büyük zararlar verebileceklerdir.”

Kaynak: Yeni Akit