SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Gül ‘Çıkarcı Olmayın’

Gül ‘Çıkarcı Olmayın’

7 Temmuz 2018 / Cumartesi 02:21
'Kayseri'

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, adını taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin 2017-2018 mezuniyet töreninde konuştu.

Kayseri’deki Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Gül, “Daima uzun vadeli başarılara kilitlenin. Kısa vadeli başarılar, çıkarlar geçicidir. İlkeli, prensipli, kararlı olursanız o zaman uzun vadeli başarıların sahibi olursunuz” diyerek, “Kısa vadeli çıkarcılık hiçbir zaman fayda getirmez. Daima ilkeli, prensipli ve dürüst olun. Her şartta dürüst olun. Karakter her şeyin başıdır” ifadelerini kullandı.

‘İLK ETKİ ÖNEMLİ’

Gençlere, işe başladıkları yerlerde çok gayretli olmaları tavsiyesinde bulunan Gül, “İlk etki çok önemlidir. Farklılığınızı hemen gösterin. Azminizi, daima kendinizi yenilediğinizi gösterin. Bazılarınız profesyonel olarak iş hayatına devam edecek ama müteşebbislik ruhunuzu, kabiliyetinizi, girişimcilik vasıflarınızı deneyin” diye konuştu.

‘SIFIRDAN BAŞLAYIP YÜKSELENLER ÇOK’

Mezuniyetin ardından gençlerden kendi işlerini kurmaya çalışmalarını isteyen Gül, “Bugün Türkiye’nin birçok işvereni, yatırımcısı, büyük şirketlerin sahipleri, sizler gibi sıfırdan başlayan insanlar. Zannetmeyin ki herkes ailesinden devraldı. Zannetmeyin ki zengin ailelerin çocukları olduğu için şirket sahibiler. Bunların içerisinde sizin gibi olup ama azimle, kararlılıkla çalışan, fırsatları değerlendiren ve neticede hem Türkiye’ye hem de tüm insanlığa çok büyük katkılar yapan büyük yatırımcılar çıktı.” ifadesini kullandı. “Karakterli, dürüst, vatansever, ülkesini seven insanlar olun.” diyen Gül, konuşmasına şöyle devam etti:

‘KARAKTER HER ŞEYİN BAŞI’

“AGÜ’nün en büyük hedefi dünyanın her tarafında çalışabilir, iş bulabilir mezunlar yetiştirmek oldu. İnşallah dünyanın büyük şirketlerinde, uluslararası kuruluşlarda çalışan kişiler aranızdan çıkar. Daima uzun vadeli başarılara kilitlenin. Kısa vadeli başarılar, çıkarlar geçicidir. İlkeli, prensipli, kararlı olursanız o zaman uzun vadeli başarıların sahibi olursunuz. Kısa vadeli çıkarcılık hiçbir zaman fayda getirmez. Daima ilkeli, prensipli ve dürüst olun. Her şartta dürüst olun. Karakter her şeyin başıdır. Bunları hiçbir zaman unutmayın.”

Konuşmaların ardından Gül ve Sabuncuoğlu, dereceye giren öğrencilere diplomalarını ve hediyelerini verdi.

Kaynak: Sputnik news

Etiketler:, ,