SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / CHP ‘Karar Verildi’

CHP ‘Karar Verildi’

5 Temmuz 2018 / Perşembe 14:48
'Kurultay'

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, ““Bir tek adam rejimi yaşıyoruz. Tek adam rejimi ilk KHK ile Anayasa’yı askıya aldığını gösterdi. Yeni dönem bu KHK ile kötü başladı. Tek adam rejimine karşı milletin iradesini savunmaya devam edeceğiz. Hukuk, demokrasi ve milli iradeyi hakim kılma çabamız olacak.” Dedi.

Kurultay’a ilişkin de açıklama yapan Tezcan şöyle konuştu:

“TAHLİYE KARARI BEKLİYORUZ”

“İstanbul milletvekilimiz Enis Berberoğlu yeniden milletvekili seçildi. Anayasa’nın hükmü açık. Yeni milletvekili seçildiği zaman dokunulmazlık başlar diyor. Sayın Berberoğlu’nun dosyası Yargıtay’da dokunulmazlık kapsamındadır. Serbest bırakılması gerekir. Mahkemelerin bir an önce Sayın Berberoğlu ile ilgili tahliye kararı vermesini bekliyoruz.”

“SİYASİ OPERASYON”

“Eren Erdem siyasi bir operasyonla tutuklanmıştır. Eren Erdem kaçmadığı halde kaçış şüphesi var diye hapishanede tutulmaktadır. Bunun üzerinden yönetilen kirli propagandanın hiç bir şekilde etkili olmayacağı açıktır. Antalya’da 10 gencimiz haksız yere gözaltına alınmış, 5 gencimiz tutuklanmıştır. Bu Türkiye’nin fotoğrafıdır.”

“EKONOMİK DURUM VAHİM”

“Erdoğan meydanlarda bize yönelik bir dış operasyon var diyordu, 24 Haziran geçtikten sonra bambaşka bir ülke olacağız diyordu. Geçti, 24 Haziran geçti. Pazardaki enflasyon en az yüzde 20’dir. Dolar düşmedi. Kredi faizleri yüzde 20-30 arasında. Şimdi Erdoğan’a soruyorum, hani düşecekti.. Bir tek adam rejimi yaşıyoruz. Tek adam rejimi ilk KHK ile Anayasa’yı askıya aldığını gösterdi. Yeni dönem bu KHK ile kötü başladı. Tek adam rejimine karşı milletin iradesini savunmaya devam edeceğiz. Hukuk, demokrasi ve milli iradeyi hakim kılma çabamız olacak.”

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YOK”

“Genel Merkezimizin gündeminde olağanüstü kurultay çağrısı yoktur. MYK’nın gündeminde bir olağanüstü kurultay yoktur. Seçim sonuçlarını ayırarak sandıkları yorumlamak doğru değildir. Kurultay tartışmaları seçim sonuçlarının sağlıklı değerlendirilmesinin önündeki en önemli engellerden biridir. Kurultay zamanında yapılacaktır. Genel Merkezimizin bundan başka bir fikri yoktur.”

Kaynak: Sözcü