SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Kılıçdaroğlu ‘Flaş Destek’

Kılıçdaroğlu ‘Flaş Destek’

5 Temmuz 2018 / Perşembe 20:36
'Kurultay'

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce’nin önünü açtığı olağanüstü kurultay tartışmaları hakkında açıklama yaptı.

CHP’de, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin önce “kurultay istemeyeceğim”, seçimden sonra ise “Genel Başkan’a görevi bana devretmesini önerdim” diyerek parti gündemine taşıdığı olağanüstü kurultay tartışmasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Kaftancıoğlu, “Enerjimizi parti içi gündemlere harcayıp kurultay sürecinde heba etmek yerine, yakın gelecekteki yerel seçimlere odaklanmak atılacak en doğru adım olacaktır” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğli’nun demokrasi için özellikle seçim öncesi ciddi hamleler yaptığını belirten Canan Kaftancıoğlu, olası kurultaya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

‘OLAĞANÜSTÜ KURULTAY ÇÖZÜM DEĞİL’

“Genel Başkanımızın yine büyük bir özveriyle karşısında iki kez aday olan Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini sağlaması da toplumdaki umut dalgasını artırmıştır. Seçim sonuçları üzerinde ortak bir değerlendirme yapmak üzere, danışma kurulları ve örgütümüzün parti içi toplantıları devam ederken, olağanüstü kurultay için çağrı yapılması, gerçekçi bir çözüm olmayacağı gibi asıl yapılması gerekenlerin önünde bir engel olacaktır. Parti içi tartışma ve değerlendirmeleri kişiler üzerinden değil, sistem ve geleceğe dönük yol haritası üzerinden yapmamız gerekmektedir. Böylesi bir bakışla süreci partimizin tüm kademelerinde objektif şekilde değerlendirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır.”

‘YEREL SEÇİMLERE BAKALIM’

“Yapılacak çok işimiz, alınacak çok dersimiz varken, enerjimizi parti içi gündemlere harcayıp kurultay sürecinde heba etmek yerine, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yapılacak objektif değerlendirmeler ve bu değerlendirmeler ışığında eksiklerimizi ortak akılla gidererek, yakın gelecekteki yerel seçimlere odaklanmak, atılacak en doğru adım olacaktır. Bu, tüm Cumhuriyet Halk Partililerin tarihsel sorumluluğudur. Üyesinden yöneticisine tüm partililerimizi bu tarihsel sorumluluğa uygun davranmaya davet ediyorum.”

Kaynak: artıgerçek