SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Akit Tv ‘Tehdit’

Akit Tv ‘Tehdit’

5 Temmuz 2018 / Perşembe 15:02
'Müslüm Gündüz'

Hükümete yakın Akit TV skandal yayınlarına devam ediyor. Kanalda bir canlı yayın katılan Aczmendi şeyhi Müslüm Gündüz, “Ya biz gideceğiz bu memleketten ya da onlar gidecek” ifadelerini kullandı.

‘YA ONLAR YA BİZ’

Akit TV’de Derin Kutu programına konuk olan Aczmendi şeyhi Müslüm Gündüz, “Bu memleketten ya Kemalistler gidecek ya biz” ifadelerini kullandı.

‘KEMALİSTLER BURADA RAHAT EDEMEZ’

Canlı yayında tehditler savuran Gündüz, “Kemalistler bizi iyi biz onları iyi tanırız. Ya biz gideceğiz bu memleketten ya da onlar gidecek. Biz varken Kemalistler burada rahat edemez” dedi. CHP seçmenlerini de hedef alan Gündüz, “İslam dinini ortadan kaldırmak için kurulmuş bir dini harekettir Halk Partisi. Eğer ahmak değilse, Anadolu’da güzel bir söz var beni mahzur görsünler, ahmak sınıfına bir şey demiyorum. O partiye kısaca cehennem partisi diyor Anadolu” şeklinde konuştu.

MÜSLÜM GÜNDÜZ KİMDİR?

Müslüm Gündüz, 12 Haziran 1996 akşamı HBB televizyonunda laik demokratik rejime karşıtlığını açıklamıştı. Gündüz bu programda, “Kemalizm bir dindir. Allah’ı Mustafa Kemal, peygamberi İsmet İnönü’dür. Demokrasi dinsizliktir. Laiklik de öyledir. Geleceğiz Türkiye’yi alacağız. Hiç Merak etmeyin. demiştir. Ekim 1996 tarihinde Milliyet’e verdiği mülakatta da Laik ve demokratik rejimin sonunda yıkılacağını ve şeriatın getirileceğini, ordunun günü geldiğinde bunu durdurmaya gücünün yetmeyeceğini, çok kan aksa da bir aşamadan sonra İran’da olduğu gibi istenilen sonucun elde edileceğini açıkladı.

MÜSLÜM GÜNDÜZ’ÜN AİHM BAŞVURUSU

Müslüm Gündüz, Türkiye aleyhinde haksız yargılandığına dair Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde açtığı davayı kazandı. Mahkeme Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin askeri üyeleri bulunması nedeniyle başvuruyu haklı buldu. Müslüm Gündüz, ayrıca daha önce ifade özgürlüğü ihlali ile açtığı davayı da kazanmıştı.

CANLI YAYINDA KONUŞTU

Akit TV’nin “Kara Kutu” isimli programından CHP hakkında da açıklamalarda bulunan ve CHP hakkında “İslam dinini ortadan kaldırmak için kurulmuş bir dini harekettir Halk Partisi” diyen Müslüm Gündüz, “Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren insanlara ne diyorsunuz?” sorusuna ise, “Eğer ahmak değilse, Anadolu’da güzel bir söz var beni mahzur görsünler, ahmak sınıfına bir şey demiyorum. O partiye kısaca cehennem partisi diyor Anadolu” ifadelerini kullandı. Gündüz’ün konuşmaları internette konuşulmaya başlandı.

Kaynak: Yeniçağ/ ajanshaber

Haberin Videosu