SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Uyarı Ağır ‘Başımıza Taş’

Uyarı Ağır ‘Başımıza Taş’

30 Haziran 2018 / Cumartesi 15:56
'Devlet Bahçeli'

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bahçeli açıklamasında Ankara’da kaybolduktan günler sonra cesedi bulunan 8 yaşındaki Eylül’e ve Ağrı’da kaybolan küçük Leyla’ya dikkat çekerek çok çarpıcı uyarıda bulundu.

“BUGÜNLERDE BAŞIMIZA TAŞ YAĞABİLİR”

Bahçeli açıklamasında, “İsimleri Eylül olur, Leyla olur, hiç fark etmez. Onlar çocuk, onlar savunmasız, onlar masumiyetin zirvesi. İnanınız, bu gidişle başımıza taş yağmazsa yatıp kalkıp şükretmemiz gerekir. Çocukları güvende olmayan bir milletin istikbali güvencede bulunamaz” ifadelerini kullandı.

“DİLİPAK’TAN MHP’YE AĞIR İTHAM”

24 Haziran seçimleri sonrasında hükümete yakın medyadan aykırı sesler çıkmaya devam ediyor. Yeni Akit yazarı Dilipak, Erdoğan ve AKP’ye ilginç bir uyarıda bulundu.

Dilipak, MHP’nin 24 Haziran seçimlerinde aldığı oy hakkında, “MHP bu oylardan bir kısmını kalıcı hale getirmek için “dürüst ve temiz siyaset” çıkışı yapacak haberiniz olsun” ifadelerini kullandı.

“DÜŞMAN ELİ”

MHP’yi düşman eli olarak tanımlayan Dilipak, “Dostlarınızı dışlar, düşmanlarınızı kazanalım derken, hem dostlarınızı kaybedip, hem de düşmanlarınızın elinde kalabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

EYLÜL OLAYI NEDİR?

Ankara Polatlı’da 22 Haziran’da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cansız bedenine ulaşılmıştı. Eylül’ün cansız bedeni Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulunmuştu.

Eylül’ü arama çalışmalarına katıldığı belirtilen ve ifadesinde çelişkili bilgiler veren U.K. ise gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Ağrı’da ailesiyle birlikte bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan ve 16 gündür aranan küçük Leyla’dan ise hala haber yok. Küçük Leyla’yı arama çalışmaları da devam ediyor.

Kaynak: Ajanslar