SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / ‘Soylu’ya Uyarı’

‘Soylu’ya Uyarı’

29 Haziran 2018 / Cuma 15:06
'Herkes katılabilir'

İçişleri Bakını Süleyman Soylu’nun CHP’ye yönelik yaptığı ‘şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ çağrısına bir yanıtta MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’dan geldi. Kalaycı, ‘Şehit cenazelerine herkes katılabilir. Neticede şehidimiz, vatandaşlarımız katılabilir’ dedi.

“HERKES KATILABİLİR”

Kalaycı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması talimatıyla ilgili, “Açıklamasını detaylı bilmiyorum. Şehit cenazelerine herkes katılabilir. Neticede şehidimiz, vatandaşlarımız katılabilir. Polemik konusu olan nedir bilmiyorum” dedi.

Kalaycı, OHAL’in kaldırılmasıyla ilgili çeşitli düzenlemeler yapılacağı ile ilgili, “OHAL sistemindeki bazı düzenlemelere ihtiyaç varsa çeşitli kanunlarda düzenleme yapılabilir” dedi.

“KARARI ERDOĞAN VERECEK”

Mustafa Kalaycı, AK Parti-MHP birlikteliğinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuracağı hükümette yer alıp almayacağı sorusuna ise, “MHP asla pazarlık yapmaz. MHP bir talepte de bulunmuyor. Anayasamıza göre tüm tasarruf Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız kendisiyle uyum sağlayacak arkadaşları kendisi belirleyecektir. Bu bakan olur bürokrat olur. Bu konuda bizim bir talebimiz ya da pazarlığımız yok. Asla da olmayacaktır” dedi.

Kalaycı, Cumhurbaşkanından bir teklif gelmesi durumunda değerlendirme yapıp yapmayacakları sorusuna ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız ne yapacak bilmediğimiz için şu an değerlendirmemiz erken olur” yanıtını verdi.

Kalaycı Erdoğan ve Bahçeli arasında yapılan görüşmede bu konunun görüşülmediğini söyledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı, parti olarak seçim vaatlerinin arkasında olduklarını, af da içinde olmak üzere bunların kanunlaşması için kanun teklifi dahil Meclis’te çalışacaklarını söyledi.

Kaynak: yurt

Etiketler:, , , ,