SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Öğrenciler Ayakta ‘Rektör Şok’

Öğrenciler Ayakta ‘Rektör Şok’

29 Haziran 2018 / Cuma 14:25
'Boğaziçi'

Boğaziçi Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yıl mezuniyet töreni, üniversitenin Uçaksavar Spor Tesisleri’nde yapıldı. Mezuniyet törenine öğrencilerin protestosu damga vurdu.

Mezuniyet töreninde Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan konuşurken, mezun olacak öğrenciler, kürsüye sırtlarını döndü ve alkışlarla Özkan’ı protesto etti.

Öğrencilerin mezuniyet yürüyüşünde taşıdığı pankartlar da dikkat çekti. Öğrenciler gündemde yer alan konulara göndermede bulunarak üzerinde “Biz bu bölümü patates – soğan ithal etmek için okumadık”, “Elbet bir gün buluşacağız”, “Bekle bizi millet kıraathanesi” yazılı pankartlar taşıdı.

Mezunlara tribünlerde bekleyen aileler de destek verdi. Rektör Özkan protestolar arasında konuşmasını yaptı. Törende toplam 2 bin 391 öğrenci kep attı.

İŞTE PANKARTLARDAN BAZILARI

Öğrencilerin geçit töreninde birbirinden ilginç pankart ve dövizler de güne damga vurdu. İşte o pankart ve dövizlerden bazıları:

“Bir seans terapi eşittir 20 kilo soğan…”
“Savaşın açtığı yarayı psikologlar kapatamaz…”
“Kedisiyle, köpeğiyle, öğrencisiyle Boğaziçi özgür kalacak…”
“Türkiye’de üniversiteler mitoz bölünüyor…”

Bu arada, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağolu’nun seçimler öncesinde attığı bir Tweet’e de bol bol gönderme vardı: “Özgür düşünce elden GİDİYEAAHH…”

Türk Dili Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin geçişi sırasında ise şu döviz dikkat çekiciydi: “Türkçe elden GİDİYEEAAHH…”

Kaynak: DHA/ Sözcü/ odatv