SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İYİ Parti ‘Kamuoyuna’

İYİ Parti ‘Kamuoyuna’

28 Haziran 2018 / Perşembe 20:40
'Mesaj'

İYİ Parti, twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, ‘Bize omuz veren yüzbinlerce gönüllümüze ve çocuklarının rızıklarından ayırarak bağışlarıyla destek olan milletimize teşekkür ederiz’ ifadeleri kullanıldı. İYİ Parti’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“TEŞEKKÜR EDERİZ”

“8 ay gibi kısa bir sürede partimize 5 Milyon oy ve 43 milletvekili kazandıran aziz milletimize, gece gündüz demeden emek veren teşkilatlarımıza, bize omuz veren yüzbinlerce gönüllümüze ve çocuklarının rızıklarından ayırarak bağışlarıyla destek olan milletimize teşekkür ederiz”.

AKŞENER’DEN AÇIKLAMA

Meclis’e 44 vekille giren İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener, seçimden sonraki ilk açıklamasını yapmış ve şöyle konuşmuştu:

“Öncelikle seçim sonuçlarının milletimize hayırlı olmasını diliyorum.Seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı tabloyu arkadaşlarımızın önüne koydum ve değerlendirme yaptık.”

“DAHA ETKİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

“Ben ve dava arkadaşlarım hem partimizin kuruluş süreci ve sonrasında karşılaştığımız engellerde güçlü millet ve devlet şiarından vazgeçmedik. Daha yedinci ayımızda siyasetin ikiliği arasına sıkışmış siyasal iklimi değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık. Parlamentoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirme sözünü arkadaşlarımız beyan etmişlerdir. Daha etkin ve kararlı mücadele verme konusunda kararlıyız.”

“SİYASETTE GÜÇLÜ YERİMİZİ ALACAĞIZ”

“Tüm teşkilatımız ve bize düşen güvenilir ve çözücü bir parti olduğumuzu göstermektir. Kendilerini asla korkmadıkları, tüm engeller karşısında geri çekilmedikleri için teşekkür ediyorum. Gençler sokakta ve sosyal medyada elinden geleni yaptı. Onlara teşekkür ediyorum. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetin orta noktasında yer almıştır. Giderek siyasette güçlü yerini alacaktır. Şunuda belirtmek isterim ki, çözüm, tespitler konusunda ortaya koyduğumuz her konuda haklı çıktık.”

“ONCA ENGELLEMELERE RAĞMEN %10 BARAJINI AŞTIK”

“Sayın İnce CHP sistemi içinde yüzyıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık bir MHP 11 oy aldı. AK Parti tüm imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli, gönüllülerin harçlıkları ile destek almayan İYİ Parti yüzde 10 oy aldı. Parlamentoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirme sözünü arkadaşlarımız beyan etmişlerdir. Daha etkin ve kararlı mücadele verme konusunda kararlıyız.”

Kaynak: ajanslar