SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / MHP’li Başkan ‘Tepki Sert’

MHP’li Başkan ‘Tepki Sert’

23 Haziran 2018 / Cumartesi 14:18
'Bizden nefret ediyorlar'

Seçime az bir süre kala, MHP’li Belediye Başkanı’ndan şok bir çıkış geldi.

Elmadağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda :”İlçede Cumhur İttifakı istenmiyor, gerginlikte ittifak edemiyor” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’ın MHP’li Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, sosyal medya hesabından büyük yankı uyandıracak bir mesaj paylaştı. Cumhur İttifakı’nın dağıldığı konuşulan bu günlerde, MHP’li Kargın, AKP’yi suçlayarak ilçede halkın ittifak istemediğini yazdı. İşte Uğur Serdar Kargın’ın o mesajı:

“İTTİFAKTA BİZDEN NEFRET EDİYORLAR”

“ İlçede CUMHUR ittifakı istenmiyor…GERGİNLİKTE ittifak edemiyoruz. Öyle hırslılar ki…Dört yıllık görev sürem içerisinde, anlaşılmaz bir kin ve nefretle acımasız ve seviyesizce şahsıma ve mensubu olduğum partiye, partililerime ve yakınlarıma, resmi tôren ve davetlerde benimle yan yana duran kamu görevlilerine siyasi kimliklerini kullanarak zulmedenler, tayin, sürgün, tecrit ve tehditlerde bulunanlar, günahsız insanlara çamur atıp tuzak kuranlar, partilerinin kurduğu CUMHUR ittifakına rağmen, aynı nefretle hareket ediyorlar…”

“BUNLAR GERGİNLİKTEN BESLENİYOR”

“İki parti arasındaki tepedeki ittifak bize olan bakış ve davranışlara tabana hiç yansımıyor. Gerginlik ve ihtilaftan beslenenler bu ittifakı takmıyor ve tanımıyor….Ülkede terörden beslenenler gibi ilçede de gerginlikten beslenenler, merkezlerinin politikalarını dikkate almıyor. Neden mi?

Çünkü gerginlik, gücün yanındaki zayıf ve beceriksiz insanlara çok kazandırıyor…Gerginlik, çok büyük ihlalleri kapatıyor, çok çirkin işleri örtüyor, çok yanlışları gizliyor…Ahlâksızlıkları ve ahlaksızları koruyup kolluyor.”

“İTTİFAKTA GERGİNLİK BİTMİYOR”

“Gerginlik geçim kapası oluyor. Ana-babasını dövenleri, berduş berduş gezenleri, ramazanda içenleri, dine sövenleri, terfi alanları, ihale kapanları, siyaset yapanları, açık verenleri, ayıp edenleri, alem yapanları hatta hatta devletin gücünü istediği gibi kullananları, devleti çiftliğe dönüştürenleri kahraman yapıyor. Bu yüzden ilçede gerginlik hiç bitmiyor…”

“KENDİ İÇİNDE BÖLÜNMÜŞ BUNLAR, İTTİFAK NASIL OLSUN”

“Bu durumdan rahatsızlık duyan, vicdanlı, insaflı, ahlâklı aynı parti mensuplarını dahi rahatsız eden GERGİNLİK politikası gerenlere çok kazandırıyor, hep kazandırıyor…Anlayacağınız bu GERGİNLİK ilçede geçim kapısı oluyor…Gerenler ittifak mittifak tanımıyor. CUMHUR ittifakı olursa birileri üzülür, eğilip büzülür, tüm hesaplar bozulur, ayıplar görünür. CUMHUR ittifakı olursa yanlış yapanlar bilinir, kumpas kuranlar tanınır. Kendi partisi içerisinde dahi beş parçaya bölünenlerden CUMHUR ittifakı nasıl beklenir?”

“BU GERGİNLİKTE İTTİFAK OLMAZ”

“Hasılı; Karşı olduğumuz şey, ülkenin bekâsı değil, gerenlerin zekâsı. Ülkede ve ilçede GERGİNLİKTEN beslenenleri ayıklamazsanız, hiç kimse gerginlikte ittifak etmemizi beklemesin…GERGİNLİKTE İTTİFAK,GAFLETTE İTTİFAK,YANLIŞTA İTTİFAK,HARAMDA İTTİFAK yok…DOĞRUDA ittifaka var mısınız?”

Kaynak: Yeniçağ