SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İlginç Yazı ‘AKP Şaşkın’

İlginç Yazı ‘AKP Şaşkın’

22 Haziran 2018 / Cuma 15:44
'Elif Çakır'

Kabataş olayında yazdığı yazılarla gündem olan Karar yazarı Elif Çakır, seçime iki gün kala ilginç bir yazıya imza attı. Elif Çakır, bugünkü “Sandığa 48 saat kala umumi manzara” başlıklı yazısında AKP tabanının sandığa gitmeyeceğini yazdı. İşte Elif Çakır’ın bugünkü yazısından ilgili bölüm:

“AKP SEÇMENİ TAVRINI KOYACAK”

AK Parti kitlesinin bir kesimini Saadet’e kaptırırken, bir kesimini sandığa götüremeyecek görünüyor. Öyle görünüyor ki, CHP’nin “umutsuz” seçmen kitlesi yerlerini AK Parti’nin “kırgın” seçmen kitlesine devrediyor. Yani… CHP 2011 seçimleri sonrasında sandığa küstürdüğü, isimleri ‘tatilciye’, ‘boykotçuya’, ‘umutsuza’ çıkan ne kadar seçmeni varsa bu kez sandığa götürürken, AK Parti seçmen kitlesinin bir kesimini Saadet Partisi’ne kaptırırken, bir kesimini ise sandığa götüremeyecek görünüyor.

“AKP SEÇMENİ RAHATSIZ”

“AK Parti tabanındaki bu kesim sandığa hiç gitmeyecek, çünkü AK Parti’nin bugün verdiği aile fotoğrafından, kullandığı dilden, dahası bugün AK Parti’nin “adalet”, “hukuk” ve “özgürlükler” gibi alanlarda yaşanan ciddi sorunların sorumlusu haline gelmesinden rahatsız olduğu için bu partiye oy vermeyecek ama eli başka partiye de oy vermeye gitmeyecek”.

KABATAŞ OLAYI NEDİR?

Kabataş olayının fitilinin ateşlendiği gün 7 Haziran 2013 olarak kayıtlara geçti. Anılan gün, Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklama ile konuyu gündeme getirdi. Erdoğan’ın “Çok önemli bir yakınımın gelinini yerlerde sürüklediler” açıklaması ile konu gündemin ilk sıralarına taşındı.

ERDOĞAN OLAYI TETİKLEDİ

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra konu hem yazılı ve görsel medyanın yanı sıra sosyal medyanın da gündeminde oldu. Develioğlu, kendisi ile görüşen Star gazetesi çalışanı Elif Çakır’a yaptığı açıklamada, belden yukarısı çıplak, ellerinde deri eldivenler başlarında siyah bandanalar bulunan 70-100 kişilik grubun kendisini dövdüğünü, bebeğini yere fırlattıklarını söyledi. Develioğlu, aynı gazetede yer alan açıklamasının devamında, bazı kişilerin, üzerine idrarlarını yaptığını da söyledi. Bu röportajdan sonra Balçiçek İlter, Abdülkadir Selvi, Sevilay Yükselir, Nihal Bengisu Karaca ve Nagehan Alçı taciz iddialarını sıklıkla gündeme getirdi.

OLAYIN YALAN OLDUĞU GÖRÜNTÜLERLE ANLAŞILDI

Olayın üzerinden 9 ay geçtikten sonra Kanal D, Zehra Develioğlu’nun Kabataş İskelesi önünde beklediği süreyi içeren kamera görüntüsünü yayınladı. Bu görüntülerde Develioğlu’nun yanından küçük bir grup yanından geçip gidiyordu ve saldırı yoktu. Bir süre sonra Develioğlu’nun eşi geliyordu ve birlikte gidiyorlardı.

Kaynak: ajanslar