SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Meydan Kalabalık ‘İnternet Kesik’

Meydan Kalabalık ‘İnternet Kesik’

21 Haziran 2018 / Perşembe 20:54
'İzmir'

İnce’nin mitinginde internet kesildi: ‘Allah belanızı versin’

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de büyük bir kalabalığa seslendi. İnce’nin mitingi sırasında internet kesintisi yaşandı. İnce kesintiye, “Allah belanızı versin, ne diyeyim” diyerek tepki gösterdi.

Saat 19.00’da başlayacak miting için Kordon “gelin gibi” süslendi. Gündoğdu Meydanı’nda 50 metre uzunluğunda, 12 metre yüksekliğinde ve 16 metre yüksekliğinde sahne kuruldu. Bunun için 60 kişilik ekip, 5 gün boyunca çalıştı. Vinçlerin taşıdığı LED ekranlar ve hoparlörler, kısa aralıkla Kordonboyu’na yerleştirildi. Bunlar için ayrıca hemen her köşeye jeneratörler konuldu. Gündoğdu Meydanı’na bakan yüksek katlı apartmanlara “Hepimizin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” yazılı pankartlar asıldı. Meydan, boydan boya Türk bayraklarıyla süslendi.

2.5 MİLYON İNSAN MEYDANDA

İzmirliler, miting saatini beklemeden Kordon’a akmaya başladı. Katılımcıların büyük bölümü kırmızı ve beyaz giysileriyle Gündoğdu Meydanı’na doğru ilerliyor. Gelenler arasında kadınlar ve gençler ağırlıkta.

Yakın zamandaki mitinglerde Cumhuriyet ile Gündoğdu meydanlarının ortasına konuşlandırılan polis arama noktası, bu kez Cumhuriyet Meydanı girişinde miting katılımcılarını bekliyor. Bu durum, emniyetin mitinge katılımın yüksek olacağını öngördüğünü gösterdi.

Miting zamanı yaklaştıkça Kordon’da doluluk ve coşku artmaya başladı. Gündoğdu Meydanı’nın yanı sıra Kordonboyu’ndaki kafetaryalarda boş yer bulmak zorlaştı. Anons edilene göre 2,5 milyona yakın insan miting alanında.


Kaynak: cumhuriyet