SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Erdoğan ‘Video Düştü’

Erdoğan ‘Video Düştü’

21 Haziran 2018 / Perşembe 17:18
'Bu ne perhiz bu ne lahana'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Refah Partisi İl Başkanı olduğu dönemde yaptığı bir konuşma gündem oldu.

Son dönemde Türkiye’deki Suriyeliler konusunda kucaklayıcı politika izlediklerini söyleyen Erdoğan, İl Başkanlığı döneminde, ANAP hükümetini, Bulgaristan’daki Türkleri ülkeye çağırdığı için eleştiriyor. Erdoğan o konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor:

“ÜLKE İNSANI AÇ, KADININI SATIYOR, KIZINI SATIYOR, ÇALIŞTIRIYOR”

“Ne dedi Bulgaristan’a? Gelin dedi ya ne kadar varsa gelin dedi. Tamam güzel gelin diyorsun ama bak Ahmet Mehmet asgari ücrete talim ediyor. Ülke insanı aç, kadınını satıyor, kızını satıyor, çalıştırıyor. Sen buna çözüm bulamamışken, gelin diyorsun. Bunları nereye yerleştireceksin?”

“GELENLER CASUS MU, NEREDEN BİLECEĞİZ, BU NE PERHİZ BU NE LAHANA”

“Kapıkule’de bir anons: Muamelesi biten soydaşlarımız istediği yere gidebilir. 780 bin kilometre kare emrinize amadedir. Eee tabi bu insanlar geldi. Kim geldi? Casus mu değil mi? Bir de bakıyorsunuz ki Ercüment Konuk falan çıkıyor. Gelenlerin içinde 5 bin casus var. Ey Allah’ım Yarabbi. Bu nasıl perhiz bu nasıl lahana? Bu nasıl bir devlet anlayışı?”

“İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE GİDİYOR”

“Ve biz bu insanların oradaki haklarından vazgeçiyoruz, isteyen istediği yere gider diyoruz. Nereyi veriyoruz, okul yurtlarını onlara veriyoruz. Okullar açılıyor, başınızın çaresine bakın diyoruz. Eee başının çaresine nasıl bakacak bu insanlar. Bursa’nın park bahçelerinde ‘ahlaksızlığa bak’ diyorlar.”


Kaynak: Odatv