SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / Özhaseki ‘Tepki Büyük’

Özhaseki ‘Tepki Büyük’

20 Haziran 2018 / Çarşamba 16:05
'Niye gülüyor ki...'

Bakan Özhaseki: “Müteahhit bir tanesi yurt dışına kaçmış, birisi mi ne Fetöcü çıkmış”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Üsküdar Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Özhaseki, Üsküdar Belediyesi önünde vatandaşlarla bir araya gelerek İmar Barışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FETÖCÜ ÇIKMIŞ DERKEN GÜLDÜ

Fikirtepe’de vatandaşlar mağdur… Halkın bir kısmı kira yardımlarını alamadığı için çadırlarda kalıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise vatandaşın sorununun çözümü için çalıştıklarını söylerken alanda inşaat yapan bazı müteahhitlerin Fetöcü çıktığını anlatırken gülmesi dikkat çekti. Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

‘BİRİ KAÇMIŞ BİRİ FETÖCÜ ÇIKMIŞ’

“Fikirtepe’de benden 5- 7 yıl kadar önce bir planlama yapılmış .Kentsel dönüşüm için heveslenilmiş ancak daha sonra vatandaş ile müteahhitler karşı karşıya gelmiş. Vatandaş ‘ben evimi alıyım içinde oturayım’ istiyor. Bazı gözü açık insanlar ise kendi hakkından fazla bir hak istemeye başlıyor. Müteahhit arasında 3 grup var. Şimdi bu üç grup nasıl anlaşacak? Bu birinci sorun. Şu an Fikitepe’ye konu olan kişilerle orada 3 -4 sene içerisinde herkesle anlaşmışlar, adaları boşaltmışlar. Fakat inşaata bir türlü başlayamamışlar. Anlaştıkları müteahhit bir tanesi yurt dışına kaçmış. Birisi mi ne Fetöcü çıkmış, o da kaçmış.”

Kaynak: sözcü