SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Büyük Birlik Partisi ‘İş Karışık’

Büyük Birlik Partisi ‘İş Karışık’

20 Haziran 2018 / Çarşamba 16:24
'Beykoz'

Referandumda “hayır” açıklaması yaptığı için feshedilen BBP’nin Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, 24 Haziran seçimlerine Cumhur İttifakı ile birlikte giren parti yönetimine sert tepki gösterdi.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yanında uzun yıllar siyaset yapan ve referandum sürecinde “hayır” açıklaması yaptığı için BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin talimatıyla görevden alınan, Beykoz BBP’nin İlçe Başkanı Melih Perçin, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP listelerinden seçime giren Mustafa Destici’nin BBP ilkelerine zarar verdiğini söyleyen Perçin, “Partimizin adı bile oy pusulasında yer almıyor” ifadelerini kullandı. BBP yönetiminin büyük bir başarısızlık sergilediğine dikkat çeken Perçin, mevcut yönetimin Muhsin Yazıcıoğlu’nun kemiklerini daha fazla sızlatmadan istifa etmeleri gerektiğini dile getirdi. BBP Beykoz İlçesi eski başkanı Melih Perçin’in 24 Haziran seçimleri ve partideki gelişmelere yönelik açıklamaları şu şekilde:

“İRADENİZİ KİMSENİN TEKELİNE VERMEYİNİZ”

“Yüce Türk Milletine ve Dava Arkadaşlarıma sesleniyorum: Hak ve Hakikat yolundan vazgeçmeyiniz, iradenizi kimsenin tekeline vermeyiniz, yolun sonunda Allah huzurunda fert olarak yaptıklarımızdan sorumlu olacağımızı unutmayınız, algılarla değil olgularla yönetilen bir Türkiye için hak ve hukukunuza sahip çıkınız, çokluk içinde birliği yaşayınız ve yaşatınız”.

“25 HAZİRAN PİŞMAN OLMAK İÇİN ÇOK GEÇTİR”

“Türkiye iyi yönetilememektedir. Vatandaşlar algı yönetimine tabi tutulmakta, olgular gözden kaçırılmaktadır. Gerek iç gerekse dış politikada belirsizlik artmakta, günü birlik politikalarla ülkemize zaman kaybettirilmektedir. Vatandaşların düşüncelerini açıklama hürriyeti fiilen ortadan kaldırılmıştır. 25 Haziran pişman olmak için çok geçtir. Şehit liderimizin hatırlattığı gibi Müslüman keşke demez. Yarın keşke dememek için bugün doğru karar veriniz ve sonu belirsiz süreç olan tek adam rejimine hayır deyiniz.”

Kaynak: Fatma Gül/Yeniçağ

Etiketler:, ,