SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / Millet Parası ‘Nereye’

Millet Parası ‘Nereye’

19 Haziran 2018 / Salı 15:15
'Akşener açıkladı'

Tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda bugün 3 ili ziyaret edecek olan Akşener’in ilk durağı Bolu.

Seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak gelen Akşener’i, mitingin yapılacağı Kent Meydanı’nda on binlerce Bolulu büyük bir coşku ile karşıladı. Kötü hava koşullarına rağmen meydanın hınca hınç dolması dikkat çekerken, alanı dolduran vatandaşların çoğunluğunu kadınların ve gençlerin oluşturması gözlerden kaçmadı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, kadınların kendisine uzattığı tülbentleri topladı. “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganlarının ardından “Köroğlu ruhuyla haksızlığı karşı çıkan Bolulu kardeşlerim bu meydanlarda benimle olduğunu için size muhabbetlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine başlayan Akşener’in açıklamaları şöyle:

“İNSANIMIZI BİLEREK YOKSULLAŞTIRDILAR”

“Kalem kalem 16 yıldır bu arkadaşların yaptığı iyi kötü her şeyi inceledik. Bu ülke kalkınabilir mi? Baktık sorduk ve ortaya çıkan sonuç Türkiye’nin potansiyeli ve eğitimli insan gücü bu ülkeyi, gerçekten kalkındırır. Bunların bilerek insanlarımızı yoksullaştırdıklarını ve bu psikoloji üzerinden iktidarda kalma hesapları yaptıklarını gördük. 9 milyar dolarlık tarım ithalatı var. Bu 1 milyon tarımdan para kazanan insanın işsiz kalması demek. Tavukçuluğu, hayvancılığı bitirdiler. Hem inek hem saman ithalatı yapıyoruz şaka gibi. Türkiye’de tarım üretimi 18 milyar dolar azaldı.”

“TİKA MALİ’YE MECLİS BİNASI YAPMIŞ”

“TİKA Mali’ye yeni meclis binası yapmış Türk Dünyaları ile iletişim kursun diye açılan TİKA’nın ne yaptığı ortada. Bir de AFAD diye bir kurum var oradakileri de çıkaracağız ortaya. Yoksulluğu istismar ederek devlet yönetme anlayışı bu ülkeye ihanettir. 5 yıl içinde ithalatı kesilmiş kendine yeten bir ülke haline getireceğiz.”

Akşener, yoğun yağmura rağmen bekleyen kalabalığın daha fazla ıslanmasına gönlü razı gelmeyince programını kısa tutarak milletvekili adaylarını sahneye davet ederek konuşmasına son verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, ,