SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İnce ‘Taş Ağır’

İnce ‘Taş Ağır’

17 Haziran 2018 / Pazar 21:48
'Erdoğan'

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tunceli ve Elazığ’ın ardından Tokat’ta partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

İnce konuşmasında, AKP’nin iftar yemeğinde kendisini eleştiren Erdoğan’ın sözlerini alkışlayan generali hatırlatıp, “Erdoğan Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz bir yalancısın sen. Beni eleştirirken general alkışlıyor. Utanmadan sıkılmadan televizyona çıkıyor; ‘Ben orduyu övüyordum’ diyor. Nasıl bir yalancısın sen? Ey benim Ak Partili kardeşim gör bunları” diye konuştu. Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“16 senedir iktidardasın. Millete 16 yıl sonra aş, iş diyeceğine kıraathane diyorsun. Slogana bak. Bedava kek, çay var diyor. Gündüz keki yedi. Akşam yemeği ne olacak?”

“BENİMLE ÇIK DA HAVA OLSUN”

“Senden bir isteğim var Erdoğan çık televizyon programına benimle. Ona şöyle diyor; Benimle televizyona çıkarsa benim reytingim artarmış. Dedim arkadaşlara şu reyting listesini çıkartın diye. Ben 4 izlenmişsem Erdoğan 1 izlenmiş. Erdoğan konuşurken, Asteriks var, hava durumu var, ‘Aşkım sen yaparsın’ var. Bunlardan aşağı çıkmış reytingi. Erdoğan benimle televizyona çık da havan olsun biraz.

“HARAM YİYORSUN”

“Ona diyorum ki bak her kuşun eti yenmez. Seni madara ederim. Ben seninle ağız dalaşı istemiyorum. Ben seninle ciddi konuları konuşmak istiyorum. 4 milyon Suriyeliyi, ekonomiyi, Tokat’taki sigara fabrikasını konuşmak istiyorum. Bir de çok yalan konuşuyorsun, iftira atıyorsun, kumpas kuruyorsun, haram yiyorsun.”

‘HİÇ Mİ UTANMA YOK”

“Ramazan ayında Erdoğan bir iftar veriyor. Hiç bir sıkıntı yok. Bir general parti iftarına katılıyor. Yine sıkıntı yok. Erdoğan o iftarda beni eleştiriyor. İftar sofrasını iftira sofrasına dönüştürmüş. At izi it izine karıştı, devlet çöktü. Dedim Erdoğan’a sen beni eleştirirken general alkışlayamaz. Apoletlerini sökerim dedim. Erdoğan Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz bir yalancısın sen. Beni eleştirirken general alkışlıyor. Utanmadan sıkılmadan televizyona çıkıyor. ‘Ben orduyu övüyordum’ diyor. Nasıl bir yalancısın sen? Ey benim Ak Partili kardeşim gör bunları.”

“SANA NE ÇOCUK SAYISINDAN”

“Erdoğan çocuk sayısınla uğraşsın ben çocuk bezindeki KDV ile uğraşacağım. Ben meydanlarda hak, hukuk, adalet diyeceğim; Erdoğan çay, kek, oralet desin. Seçime kaldı 3-5 gün. Valiler, kaymakamlar devrede… Siz Erdoğan’ın ilçe başkanı değilsiniz. Siz devletin valisi, kaymakamısınız. Devletin verdiği parayı Erdoğan veriyor diye algılamayın.”

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLER”

“Ben gençlere diyorum 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta sizlere 500 TL burs vereceğiz. Ama bu parayı size ben ya da CHP vermeyecek Bu parayı size devlet veriyor devlet! Şu anda da size bu parayı Erdoğan değil devlet veriyor. Yardımlar kesilir diyorlar, biz kasadan para çalmayacağız. Türkiye’nin en büyük gücü gençler.”

İLK İŞİMİZ ÇİFTÇİLER”

“İlk işlerimizden birisi çiftçiye mazotu 3 liraya vereceğiz. 3 Kasım 2002’de milletvekili oldum. Babam da kurbanlık satardı. Anama sordum ben artık milletvekili oldum ahıra girecek miyim? dedim. ‘Gir baban kızar’ dedi. İkinci sene de aynı şey oldu. Ben ahıra girdim. Bunların alasını bizzat ben yaptım. Traktörü ramorkla verirsin ona geri geri yanaştırırsan o köylü çocuğudur. Ama ülkeyi de köylü çocuğu olarak yönetemezsin. Bir de diploman olacak. “

Kaynak: sözcü