SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Halk Arenası ‘Mesaj Oturaklı’

Halk Arenası ‘Mesaj Oturaklı’

17 Haziran 2018 / Pazar 21:58
'Akşener'

AKŞENER: “‘İŞGALDE BİLE BU YAPILMAMIŞTI’

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, usta gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV’de gerçekleştirdiği Halk Arenası programına konuk oldu.

Akşener, programın önceden planlandığı gibi Sultanahmet Meydanı’nda yapılamaması ile ilgili olarak, “Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsaade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsaade etmediler” dedi. Meral Akşener Halk Arenası programının Sultanahmet’te yapılmasına izin verilmemesi üzerine şunları söyledi;

‘İŞGALDE BİLE BU YAPILMAMIŞTI’

“Biz Sultanahmet Meydanı’nında bu programı saat 21’de başlatarak yapacaktık. YSK’nın İlçe Seçim Kurulu bunu yasakladı. Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsaade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsaade etmediler. Biz de bunun üzerine programımızı Büyükçekmece’ye aldık. Sizleri beklettiğim için çok özür dilerim.

Maalesef bunun için bu ülke 24 Haziran’da değişecek. Bunun için bu idare gidecek ve biz de engelleri aşa aşa geliyoruz.”

Kaynak: sözcü