SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İYİ Parti ‘Flaş Destek’

İYİ Parti ‘Flaş Destek’

16 Haziran 2018 / Cumartesi 14:33
'Mansur Yavaş'

24 Haziran seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu, Kayseri’de sahaya indi. Halaçoğlu’na Mansur Yavaş da eşlik etti.

Türkiye ve Kayseri siyasetinin önemli isimleri 15 Temmuz Gazisi, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Adayı Fatih Eryılmaz’ın “Cumhuriyet, Demokrasi ve Milli Birlik Gecesi” temalı iftar davetinde bir araya geldi.

Aralarında İYİ Parti Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Selçuklu Vakfı Genel Başkanı Lütfü Şehsuvaroğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Ersagun Yücel ve Buğra Kavuncu gibi önemli isimlerin yer aldığı davette; Kayseri Demokrasi Platformu Üyesi STK temsilcileri, Millet İttifakına dahil partilerin il ve ilçe başkanları, DYP, ANAP, MHP, CHP, DSP, BBP, Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları eski yöneticileri ve Ülkücü-Milliyetçi camianın “Aksaçlıları” da hazır bulundu.

Ev sahipliğini yapan Fatih Eryılmaz misafirlerine katılımları içim teşekkür ederek başladığı konuşmasında, baskın seçime “Bilge Kağan’ın dediği gibi gece uyumadan, gündüz oturmadan hazırlandıklarını” ifade etti. Eryılmaz;

“TERÖRİSTİ TANIK GENELKURMAY BAŞKANI’NI SANIK YAPTILAR”

“33 askerimizi Bingöl’de Şehit eden Şemdin Sakık’ın tanık, Türk Ordusunun Genel Kurmay Başkanının sanık olduğu, T.C. ibarelerinin tabelalardan kaldırıldığı, andımızın yasaklandığı trajik günlere bizi maruz bırakan iktidar sahiplerinin , bugün bize Milletin bekasından, milliyetçilikten bahsetmesi ise trajikomik bir durum.” diye konuştu. Eryılmaz neden siyasete atıldığını ise şu sözlerle özetledi;

“AYRIŞTIRMA VE KUTUPLAŞTIRMA İSTEMİYORUZ”

“Kurucu Önderine her gün hakaret edilmeyen, edilemeyen bir ülke için siyasete atıldık. Atanamadığı için intihar eden öğretmenlerin, intiharın değil umudun yeşerdiği bir devlet inşası için siyasete atıldık. Mücadelemiz Türkiye’yi normalleştirmek için, huzur ve refah içinde yaşayan bir toplum için, mücadelemiz birbirini dışlamayan, ötekileştirmeyen bir millet için”.

“HESAPLAŞMADAN HELALLEŞME OLMAZ”

“ Mücadelemiz Büyük Türkiye için. Tabi ki geçmiş 15 yılda yaşananların hesabının sorulması kaydıyla. Hesaplaşmadan helalleşme olmaz. Bizim iktidarımızda Selçuklu’yla, Osmanlı’yla, Osmanlı’yı Türkiye’yle ; kavga ettirmeyen; Mustafa Kemal’i Abdülhamid’le, diniyle devletini kavga ettirmeyen, siyasetin bölmek için değil birleştirmek için yapılacağını gösteren bir yol izleyeceğiz.”

Kaynak: Yeniçağ