SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Akşener ‘Sildi Geçti’

Akşener ‘Sildi Geçti’

16 Haziran 2018 / Cumartesi 21:14
'Sen aldanıyorsun, gençler can veriyor'

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Sakarya’daki mitinginde Erdoğan’a seslendi. Akşener, “Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki mitingin ardından Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda halka seslendi. Türkiye’nin birinci probleminin işsizlik olduğunu belirten Akşener, “Türkiye’nin her yerinde olan birinci problem genç işsizliğidir. Biz de diyoruz ki devlet gençlerimize iş vermek zorundadır.” dedi.Emeklinin açlığa mahkum olduğunu söyleyen Akşener,

“FABRİKALARIMIZI SATTILAR”

“Şeker fabrikalarını sattın. 14 şeker fabrikasını sattın, tam 2 milyon insanı ilgilendiren bir konu. Ben de diyorum ki cumhurbaşkanı seçildiğim an şeker fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum, satın o fabrikaları, içine elinizi sokmayın. O sözleşmeyi iptal edeceğiz, tekrar milletimin olacak. Şeker fabrikalarının bir yıllık zararı sarayın 13 günlük masrafına eşit.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Akşener şöyle devam etti;

‘SEN HATA YAPIYORSUN GENÇLER CANINI VERİYOR’

“Türk ordusu, önce Balyoz, Ergenekon gibi düzmece kumpaslarla bu ülkedeki genelkurmay başkanını hapse attın. Savcısı oldun, hapse attın, sonra orduyu FETÖ’cülere teslim ettin. Sonra darbe oldu. Daha sonra bu aziz millet senin yaptığın hataları köprüden, sokaktan bu devleti toplayarak, düştüğü çukurdan çıkararak bu devleti toplayıp getirdi. Şimdi de dış politikada yaptığın her hatayı ana kuzuları kanıyla canıyla düşürdüğünüz çukurdan ülkemizi çıkarıp tekrar getiriyor. Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor.”

“İLK İŞİM IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ’Nİ AÇMAK OLACAK”

Seçilmesi durumunda ilk icraatının Işıklar Askeri Lisesi’ni açmak olacağını belirten Akşener, “FETÖ’cülerle dövüşmek yerine, onlarla mücadele etmek yerine binalara savaş açtın. Abdülhamit Han döneminde kurulmuş Harp Okulu’nu kapattın. İlk işim Işıklar Askeri Lisesi’ni açmak olacak” dedi.

Kaynak: dha/ sözcü