SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / AKP Aday ‘Tehdit’

AKP Aday ‘Tehdit’

16 Haziran 2018 / Cumartesi 23:55
'Iğdır'

AKP’nin Iğdır milletvekili adayı ve Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz seçim propagandası yaptığı bir konuşmasında tartışma yaratacak sözler söyledi.

Konuşmayı paylaşan T24’ün haberine göre Ahmet Tutulmaz konuşmasında, “Ak Parti teşkilatı yanımızda olanlara vefasını gösterip olmayanların da 25 Haziran’dan sonra hesabını kesecektir” dedi.

400 VERİN BU İŞ ÇÖZÜLSÜN

Tutulmaz’ın bu sözleri kısa sürede gündeme oturdu. Tutulmaz’a tepki gösterenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen seçimlerde söylediği “400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün” sözlerini hatırlatması dikkat çekti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

2015’te Gaziantep’teki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yeni anayasasına kavuşturmak için tüm güçlerinle çalıştıklarını belirterek, “400 milletvekilini verin ve bu iş huzur içinde çözülsün” diye konuş ve Başkanlık sisteminin getirilmesi gerektiğini savunan Erdoğan, “Bu sistem bize dar geliyor. Bu beden bu gömleğe olmuyor artık. Şu andaki sistem yamalı bohça. Başkanlık sistemi demek yeni anayasa demek” demişti.

Kaynak: ajanslar

Etiketler:, , , ,