SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Habur ‘Rezillik Dizboyu’

Habur ‘Rezillik Dizboyu’

13 Haziran 2018 / Çarşamba 22:34
'Açıklayın!

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu.

Akşener terörle mücadele hakkında, “Habur rezaletini ben yapmadım. 2010 yılıydı, çadır mahkemelerinden Atatürk’ün resmi ve Türk bayrağı çıkartıldı. Teröristler rahatsız olmasın diye bunlar yapıldı” dedi. Akşener’in konuşmasından satırbaşları şöyle;

‘BAYRAĞIMIZI İNDİRDİLER”

“abur rezaletini ben yapmadım. 2010 yılıydı, çadır mahkemelerinden Atatürk’ün resmi ve Türk bayrağı çıkartıldı. Teröristler rahatsız olmasın diye bunlar yapıldı. Yaz kızım denildi… O dönemde bizim 726 şehidimiz var. Beyefendiler bunları unuttu. Ben terör mücadelesini ciddi bir iş olarak görürüm. PKK, FETÖ ve IŞİD’le mücadele ciddi bir iştir. Bu ciddi işlerin gayri ciddi bir tavırla ortaya konulmasını yanlış buluyorum.”

“MİLLET İTTİFAKI MECLİS’TE DE DEVAM EDECEK”

“İkinci tura CHP’nin adayı kalırsa destekleyeceğimizi en başında ifade ettik. Bunda bir değişiklik yok. Millet İttifakı’nın da Meclis’te devam etmesini diliyorum.”

“DİYARBAKIR’DA OKUL YOK, EFENDİLER KAMBOÇYA’YA OKUL YAPMIŞLAR”

“Bu akşam Diyarbakır’a gideceğim oradaki köy okullarına bakın, Kocaeli’deki köy okullarına bakın bitik halde. Ama Kamboçya’ya ilkokul yapmışlar. Bu kurumlar bu kadar büyük paraları nerelere harcadıklarının hesabını vermek zorunda.”

Kaynak: sözcü