SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Yıldırım ‘Çözüm Mözüm Yok’

Yıldırım ‘Çözüm Mözüm Yok’

10 Haziran 2018 / Pazar 18:40
'KİME BU MESAJ'

BAŞBAKAN YILDIRIM: “NE ÇÖZÜMÜ? ÇÖZÜM MÖZÜM YOK”

Başbakan Yıldırım, “Son terörist teslim oluncaya kadar, son silah susuncaya kadar kararlı mücadeleyi sürdüreceğiz. Çözüm… Ne çözümü kardeşim? ” dedi. Yıldırım, partisince Selimiye Meydanı’nda düzenlenen mitingde şöyle konuştu:

“Biz sağ oldukça, bu can bu bedende oldukça, yüzü Kandil’e dönük olanlar Pensilvanya’dan işaret alanlar asla iflah olamayacaklar. Asla bu ülkede varlık gösteremeyecekler. Bizim aklımız da kalbimiz de milletimizle beraber ama insanlıktan nasibi olmayan terör örgütünün takati tükendi. Buradan açıklıyorum, şimdi yurt içinden yurt dışına kaçmaya başladılar.”

“ Nereye giderseniz gidin Kandil’e giderseniz orada da bulacağız, Fizan’a da giderseniz orada da bulacağız. Kahramanlarımız adım adım ilerliyor. YPG, PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ… Al birini vur ötekine.”

“ÇÖZÜM MÖZÜM YOK”

“ Adınız ne olursa olsun, topunuzun kökünü kazıyacağız. Son terörist teslim oluncaya kadar, son silah susuncaya kadar kararlı mücadeleyi sürdüreceğiz. Çözüm… Ne çözümü kardeşim? Vatandaşı katleden, masum insanların hayatına giren, ülkenin birliğine, beraberliğine, ay yıldızlı bayrağına düşman olanlarla çözüm olur mu? Çözüm, PKK sorununun tamamen yok olmasıyla mümkündür. Bu PKK meselesini Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya ahdettik. Millet biliyor ki yaparsa AK Parti yapar.”

Mitinge, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti Edirne ve Tekirdağ milletvekilleri, AK Parti Edirne milletvekili adayları, MHP ve BBP Edirne İl Başkanları katıldı.

Kaynak: sputnik news