SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / Akşener ‘Hadi Ordan Be’

Akşener ‘Hadi Ordan Be’

10 Haziran 2018 / Pazar 21:25
'TÜRKİYE AYAKTA'

Akşener: “Asıl FETÖ’cüler sizin içinizde. FETÖ’cünün oğlu bilmem nereden vekil adayı. ‘Gülen’den icazet almadan iş yapmam’ diyen kişi bilmem nereden vekil adayı. Nerede senin FETÖ’yle mücadelen?”

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Manisa mitinginin ardından İzmir’in Tire ilçesine giderek İtfaiye Meydanı’nda halka seslendi.

Diğer mitinglerde olduğu gibi Tire’de de kadınlar Akşener’e tülbentlerini verdi. Akşener, ‘Zeynep’ isminde bir kızın yaptığı resmi vatandaşlara gösterek, “Bunu Çankaya’ya asacağım” dedi. Sıcak havaya rağmen mitinge katılanlara teşekkür eden Akşener, vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutlayarak konuşmasına başladı.

Akşener, “Bugün beraberiz, birlikteyiz. Birlikte bir yol yürüyoruz. Önce kadınlar sonra gençler, bana ‘Yürü’ dedi. İyi ki sizi dinlemişim. Türkiye 24 Haziran’da seçime gidecek. Cumhurbaşkanı olarak kimi görmek istiyorsanız onun kararını vereceksiniz. dedi. İktidarın FETÖ’yle gerçek manada mücadele etmediğini iddia eden Akşener, sözlerini şöyle tamamladı:

“15 TEMMUZ’UN SEBEBİ ONLAR”

“Biz İyi Parti olarak, iyi geldik. Onlara da iyi geldik. Milletim dedi ki ‘Kur partini.’ Kurduk, milletimize iyi geldik. Onlar ise bu devleti ele geçirmek için yola çıktılar. Bu devleti yönetmek için değil. Ne oldu? 15 Temmuz meydana geldi. Eğer 2010’daki referandumu yapmasalardı 15 Temmuz olmazdı. Hepinizi uyardım buna rağmen yaptınız. Bu millet sizi sokaklardan köprülerden topladı.”

“ELEBAŞLARI KAÇTI, ÇOCUKLARA MÜEBBET”

“ Komutan size ‘Yürü’ dedi mi siz ‘Yürümüyorum’ diyebilir misiniz? Şimdi 5 günlük erin ‘Yürü’ dendiği zaman yürümekten başka çaresi yoktur. Harp okulu öğrencileri. Bu çocukları aileler devlete emanet ederler. 18 yaşındaki çocuğu müebbedin eşiğine getirdin. Emir talimat verenler kaçtı. 18 yaşındaki çocuklara, 5 günlük erlere müebbet. “

“HADİ ORDAN BE, ASIL FETÖCÜLER İÇİNİZDE”

“Bunun neresi FETÖ’yle mücadele? Hadi oradan be. Asıl FETÖ’cüler sizin içinizde. FETÖ’cünün oğlu bilmem nereden vekil adayı. ‘Gülen’den icazet almadan iş yapmam’ diyen kişi bilmem nereden vekil adayı. Nerede senin FETÖ’yle mücadelen? Biz tüm FETÖ’cüleri yargının karşısına çıkartacağız. Seçilir seçilmez OHAL’i kaldıracağız. OHAL’de seçime gidiyoruz. Gençlerimizin çocuklarımızın geleceği için, aydınlık bir ülke için, 24 Haziran’da bir karar vereceksiniz. Tayyip Erdoğan ikinci turda kimi rakip olarak görmek istemez, ona göre kararınızı verin.”

Miting sonunda ‘Hasan’ isminde bir öğrenci sahneye çıkarak karne harçlığı olan 50 lirayı Akşener’e verdi ve “Bunu seçim için kullanır mısınız?” dedi. Akşener de küçük çocuğa sarılarak teşekkür etti. Akşener, Gündoğdu Meydanı’ndaki iftara katılmak üzere alandan ayrıldı.

Kaynak: dha

Etiketler:, ,