SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan ‘Ona Adaylık Fazla’

Erdoğan ‘Ona Adaylık Fazla’

10 Haziran 2018 / Pazar 20:16
'Demirtaş'

Erdoğan: “Aday olmanın da bir ehliyetinin olması lazım. Tutuklu mu bu adam, tutuklu bitti. Bu bile ona fazla.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada Demirtaş’ı ziyaret eden Muharrem İnce’yi hedef aldı, ardından da Demirtaş’a yüklendi. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Almanların bir dergisi var, kapağa 4 resim koymuş bir tanesi de benim. ‘Dünyayı şekillendiren liderler’ demiş. Elhamdülillah. Bu milletin evladı olarak bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz”.

“DEMİRTAŞ’A ADAYLIK BİLE FAZLA”

“Sen kimsin ya haddini bil. Cumhurbaşkanı seçmenin anahtarını halktan almayı düşünüyorlar. FETÖ ağzıyla konuşuyorlar. Bay Muharrem gitti Edirne’ye orada Diyarbakır’da 6-7 Ekim’de 53 Kürt vatandaşımızın ölümüne neden olan kişiyi ziyaret ediyor. ‘Çıksın aday’ ne demek ya. Bu bile ona fazla. Çünkü aday olmanın da bir ehliyetinin olması lazım. Tutuklu mu bu adam, tutuklu bitti.”

“MECLİS KARAR VERSEYDİ, ONAYLARDIM”

“ Bu kadar insanın ölümüne neden olan birisini önce ölenlerin ailesine sormak lazım. Yasin Börü’nün annesine sormak lazım ne düşünüyorsunuz. Bunların sırtında küfe yok. Parlamento bunlarla ilgili kararı bana göndermiş olsaydı ben bunu çoktan onaylardım”.

Kaynak: ajanslar