SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / MHP ‘AKP’ye Ağır İtham’

MHP ‘AKP’ye Ağır İtham’

9 Haziran 2018 / Cumartesi 22:16
'Gaziantep'

SERMET ATAY: “AKP’Lİ VEKİL İTTİFAKA İHANET EDİYOR”

Gaziantep’in yerel gazetelerinden Telgraf’ı ziyaret eden MHP Gaziantep ikinci sıra milletvekili adayı avukat Sermet Atay, 24 Haziran’daki seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti milletvekili Mehmet Erdoğan’ın seçim sahasında MHP aleyhine çalıştığını söyleyen Atay, bu durumun etik olmadığını Cumhur İttifakına ihanet olduğunu dile getirdi. Bir ittifak sonrası seçime katıldıklarını söyleyen Atay, AK Parti kurmaylarının ne yapmaya çalıştıklarına anlam veremediğini ifade etti.

AK Parti’lilerin bu ittifaka zarar verecek söylemlerden uzak durması gerektiğine dikkat çeken Atay, kendilerinin seçim sahasında bir kendilerine bir de Recep Tayyip Erdoğan’a oy istediklerini belirtti.

MHP’NİN ASIL OYU 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNE GÖRE HESAPLANMALI

7 Haziran’da hükümet kurma çalışmalarına katılmadıkları için halkın kendilerine tepki gösterdiğini ifade eden Atay, MHP nin asıl oyunun o seçimlerin baz alınarak hesaplanması gerektiğini söyledi. Kemik oyumuz 7 Haziran’da aldığımız 170 bin oy diyen Atay, kendilerinden giden emanet oyları yeniden alacaklarını söyledi. Muhalefetin işinin seçimi uzatmaya götürmek olduğunu belirten Atay, Tayyip Erdoğan’ın seçimin ikinci tura kalması durumunda ezici çoğunlukla Cumhurbaşkanı seçileceğini ifade etti.

MHP BÖLÜNDÜ

İYİ Parti’nin kaynağının kafalarda soru işareti oluşturduğunu söyleyen Atay, anket şirketlerinin manipülasyon yaptığını, İYİ Parti’nin bilerek şişirildiğini, İYİ Parti’nin proje partisi olduğunu, MHP’de yer bulamayanların bu partiye yönelim gösterdiğini ama İYİ Parti’nin MHP’yi böldüğünün bir gerçek olduğunu dile getirdi. Anket şirketlerinin kasıtlı olarak manipülasyon yaptığına dikkat çeken Atay, 2011’den beri MHP’nin sürekli olarak baraj altında gösterildiğini bu durumun anket şirketleri tarafından bilinçli yapıldığını ifade etti.

SÖYLEMEZ PASAJINA YAPILAN BASKIN KOMPLO

Söylemez Pasajına yapılan baskının bir komplo olduğuna dikkat çeken Atay, esnafın zaten çok az parayla geçindiğini, bu baskına anlam veremediklerini, Ramazan öncesi esnafın mağdur edildiğini, bu durumun Cumhur İttifakına karşı bir komplo olduğunu belirtti.

Aramayı engelleyebilsem engellerdim diyen Atay, seçim öncesi böyle bir şeyin yapılmasına anlam veremediğini, zaten sıkıntıda olan esnafın daha çok sıkıntıya girdiğini söyledi.

Kaynak: Gaziantep/telgraf

Etiketler:, , , ,