SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İnce ‘Eleştiri Ağır’

İnce ‘Eleştiri Ağır’

9 Haziran 2018 / Cumartesi 21:42
'AKP'NİN YARISI'

İNCE: ‘FETÖ’YÜ TEMİZLESEK AKP’NİN YARISI GİDER”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, NTV’de Seçime Doğru Adaylar adlı programda Ahmed Arpat’in sorularını yanıtlıyor.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satırbaşları:

“Planlamamızda bir hata olmasa seçim gününe kadar 106 miting yapmış olacağız.Toplumun barışa huzura gülümsemeye ihtiyacı var. Erdoğan 16 yılda milleti gerdi. Toplumun hayalleri yıkılmış. Gençlerin çocukların hayalleri yok. Ben onları güldürmek istiyorum. Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyorum.Ben prompter kullanmıyorum. Küçük notlar alarak anlatıyorum.”

“DAVULLA ZURNAYLA OPERASYON OLMAZ”

“Kandil’e operasyon yapacağız diyorlar. Erdoğan’ın derdi Kandil değil, davulla zurnayla operasyon mu yapılır? Derdin milliyetçi duyguları harekete geçirip oy devşirmek.”

“DOSYAYI BEKLETMİŞLER”

“FETÖ’nün iade talebini neden 7 ay beklettiniz? 85 klasör değil, 27 klasör hazırlanmış. Bazı dosyalarda suçun tarihi 2011’de başlıyor ancak 2012 yılında bazı AKP’li vekiller FETÖ elebaşının yanına gitmiş. Mesela Bülent Arınç 2013 yılında Fethullah Gülen’in yanına gitmiş. Eğer darbe girişimi olmasaydı FETÖ hala korunuyor olacaktı.”

“AKP’NİN YARISI GİDER”

” Erdoğan kandırılabilir ama ben kandırılmam. FETÖ kandırır, Apo kandırır, Barzani kandırır, ama ben kandırılmam. Fazla bağırdıklarına bakmayın. FETÖ ile birlikte Türkiye Cumhuriyet’ine ihanet ettiler. Erdoğan kendisi diyor zaten bizim dönemimizde büyüdüler diye. FETÖ’yü temizlesek AKP’nin yarısı gider.”

kaynak: sputnik news

Etiketler:, , , ,