SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Gümüşhane ‘Hava İyi’

Gümüşhane ‘Hava İyi’

8 Haziran 2018 / Cuma 19:21
'Akşener'

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmalarına devam ediyor. Akşener’in Rize’den sonraki durağı Gümüşhane oldu. Gümüşhane’de coşkulu bir kalabalığın karşıladığı Akşener, izdiham nedeniyle sahneye çıkmakta zorluk çekti.

Vatandaşlara seslenen Akşener şöyle konuştu: “24 Haziran’da bir karar vereceksiniz. Dileğim ve umudum o dur ki Gümüşhane’den, Meral Akşener çıksın. Bütün vaatlerimizi gezilerimiz esnasında gençlerden aldığımız, hanımefendilerden aldığımız, memurdan aldığımız önerilerden oluşturduk. İnsana dokunan projeler yaptık. Bunlardan bir tanesi tarımda çalışan kadınların 5 yıllık sigortasını devletin üstlenmesi. Çiftçilerin tarlasıyla barışmasının yolunu açmak. Gıda ithalatını kesmek öncelikli hedefimiz. Üretim olmadan kalkınma olmaz.”

AKŞENER: ‘BANA İFTİRA ATANLARIN HEPSİ ŞEREFSİZDİR’

Akşener, FETÖ iddialarıyla ilgili oldukça sert açıklamalarda bulunarak, “Neymiş FETÖ talimat vermiş. Koskoca başbakan bunları söylüyor. Tutuklatsana beni kardeşim. Ama yapamazsınız. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Kim FETÖ’cü ben bilirim. Hepinizin damatları FETÖ okullarından mezun. İsmail Kahraman diye bir adam var. Bunun damadı kaçak. Damadının iş yerine kayyum geldi. Kayyum kim biliyor musunuz? Diğer damadı. Çaycıyı çorbacıyı tutukladılar. Zengini kaçtı. Kendi FETÖ’cüleri kral gibi yaşıyorlar. Bana iftira atan herkes şerefsizdir, ahlaksızdır. Hadi görelim bakalım ‘Halep oradaysa, arşın burada” diye konuştu. Akşener şöyle devam etti:

“MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ YEDİRİYORLAR”

“Geleceğin en önemli savaşı su ve gıda üzerinden olacaktır. Tarımcılar mazot pahalı olduğu için, yem pahalı olduğu için tarıma küstü. Yattaki mazotu 1,5 liraya satıp, çiftçiye 3 katına satıyorsunuz. Bizim çiftçimiz rahat bir nefes alacak. 5 yıl içinde ithalatı durduracağız. Bizim en önemli 3-4 tane tarım ürünümüz var. Pancar kotalı, Sırbistan’dan et ithal ediyorlar. Konya’ya buğday ithal ediyorlar. Sırbistan’dan domuz kemiğiyle beslenmiş sığırları getirdiler. Hepimize yedirdiler. Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun.”

“PEŞMERGEYİ 29 EKİM’DE SINIRDAN DAVULLA ZURNAYLA GEÇİRDİLER”

“Aynı şeyi PKK’ya yaptılar. Barzani’ye konfeti patlattılar. Habur’da çadır mahkemeleri yaptılar. Oslo’da PKK ile kakara kikiri bu ülkeyi pazarladılar. Peşmerge tam 29 Ekim’de sınırdan davulla zurnayla geçtiler. Lahmacun paralarını bile siz verdiniz. Siz şimdi yerli ve millisin biz değiliz öyle mi? Bak aynaya orada FETÖ’yü göreceksin. Bunlar bu mücadeleyi yapamaz, para çıkarı olan yapamaz.”

“EVLATLARIMIZA BEDEL ÖDETİYORLAR”

“Sizin yaptığınız her hatanın sonucunu bu vatan evlatları canıyla ödüyor. 24 Haziran’da bir karar vereceksiniz, ya bu devran devam edecek ya da her şey değişecek. Çocuklara, kadınlara uzanan elleri yakacağım! Gençlerimiz iş bulacak. Parlamenter sistemi daha sağlam bir şekilde inşa edeceğiz.”

“BAKANIN ÇOCUĞUNDA 2 TRİLYON, BİZİM ÇOCUKLARDA 2 LİRA”

“AKP’den kağıt götürmeden çocuklarınız uzman çavuş olamıyor, taşeron işçi olamıyor. Çocukların cebinde 1 TL var. Bakan çocuğunun hatırlayın, bakan soruyor “Oğlum hangi evdesin?” diyor kaç tane evleri var düşünün. “Evde para var mı oğlum?” diyor. Çocuk da diyor ki “Az para var 2 trilyoncuk” Senin çocuğunun cebinde 2 lira varken, bakan çocuklarının cebinde 2 trilyon varsa bu düzen değişecek! Bakan çocuklarının değil vatan çocuklarının yanında duracağız!”

Kaynak: sözcü