SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan ‘Açık İtiraf’

Erdoğan ‘Açık İtiraf’

8 Haziran 2018 / Cuma 15:28
'BİZ BÜYÜTTÜK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında Gülen yapılanmasıyla ilgili “FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem, ihanet şebekesiymiş, aldatıldık.” dedi.

CNN Türk-Kanal D ortak yayınında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ ile mücadeleye ilişkin sözleri de şöyle:

‘BİZİM ZAMANIMIZDA FETÖ BÜYÜDÜ, ALDATILDIK’

“FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık. Taa Erdal İnönü’ye git, Bülent Ecevit’e. Ecevit, İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü’nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim”.

‘BİZ BUNLARA ÇOK İNANDIK’

” Gelsinler konuşalım. Samimi değiller. Biz yanıldık. Biz bunlara çok inandık. 2004 MGK’sında hedef sadece FETÖ değil tüm terör örgütlerine yönelik bir süreçti. Biz bunun üzerine ısrarla da gittik. Birçok STK’lar da masaya yatırıldı. 2010’dan sonra da ayıklama süreci başladı.”

‘BENİ DE DİNLİYORLAR’

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘telefonlarının dinlendiği’ yönündeki sözleri için de “Türkiye’de telefonu en çok dinlenen kişi benim. Bu FETÖ takımı burada olduğu zamandan tutun… Hepsi dinliyor” dedi.

Kaynak: bbc Türkçe

Etiketler:, ,