SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan ‘Akşener Sürpriz’

Erdoğan ‘Akşener Sürpriz’

8 Haziran 2018 / Cuma 16:04
'RİZE ESİYOR'

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Rize’de vatandaşlarla bir araya geldi. Tarifeli uçakla programının ilk ayağı olan Rize’ye hareket eden Akşener’i, Rize-Artvin Havalimanı’nda büyük bir kalabalık karşıladı.

Akşener, daha sonra Valilik Meydanı’ndaki miting alanına doğru hareket etti. Akşener’i valilik önündeki meydanda onbinlerce Rizeli karşıladı. Yoğun katılımın gösterildiği mitingde kadınların ve gençlerin çoğunlukta olması dikkat çekti. Meydanda sık sık “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganları atılırken, alan renkli görüntülere sahne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Kıraathane’ açıklamalarına tepki gösteren Akşener’in açıklamaları şöyle:

“BU PARA NEREYE GİTTİ”

” Bir soru sordum ben Rize’de devletin yaptığı fabrika var mı? dedim. En son Demirel zamanında yapılmış o günden beri bir şey gelmemiş. 453 milyar dolar borcumuz var. 70 milyar dolar özelleştirmeden gelen para. 16 yılda 2.5 trilyon vergi toplandı burada bir soru sormamız lazım bu para nereye gitti kardeşim? Bir tane fabrika açıldı mı? Hayır. Gençlere iş mi sağlandı? Hayır. Üretim politikası üzerine ekonomi kurmazsak fındık çarçur olur”.

“GENÇLERE İŞ BULACAĞINA KAHVE AÇIYOR”

“Çılgın projeler var havalarda uçuşuyor. Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Diyorum ki Sayın Erdoğan 65 milyar dolar oraya yatırılacak buradan Türkiye’ye Rize’ye hangi gelir getirilecek. Yeni bir fikir getirdi şimdi. Kahve açacak kahve. Milletin cebine para koyacağına kahve açıyor. Bu çocuklara iş imkânı sağlayıp kahvelerden çekeceğine kahve açıyor.”

“SIĞINMACILAR GERİ DÖNECEK”

“4 milyon Suriyeli var ülkemizde nereye gitsem şikâyet ediliyor. Suriye’nin iç işlerine burnumuzu soktuk tam 150 milyar dolar para harcadık. Biz Suriyeli kardeşlerimizi güvenli bir şekilde memleketlerine göndereceğiz.”

Kaynak: ajanslar