SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Bahçeli ‘Tavır Ağır’

Bahçeli ‘Tavır Ağır’

7 Haziran 2018 / Perşembe 20:05
'ABD-PKK-AKP'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bölge istişare toplantısı kapsamında Kayseri’de partililerle buluştu.

‘TERÖRİSTLER YER DEĞİŞTİRİYOR’

Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda yaptığı konuşmasında, “Teröristlerin Fırat’ın doğusuna gönderilmesi, doğru değildir. Menbiç’in batısında olan cani, doğusunda olmayacak mı? Bunun Fırat’ın doğusuna yerleştirilmesi, daha tehlikeli yola açmayacak mıdır? ” ifadelerini kullandı

Spor salonuna gelen MHP Lideri Bahçeli’yi, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Hasyüncü karşıladı. Toplantı öncesi Mehter Takımı gösteri sundu. Türkiye ile ABD ilişkilerinin, Münbiç konusunda yapılan anlaşmayla düzelmeye başladığını kaydeden Bahçeli;

‘ABD İLE İŞLER DÜZELİYOR’

“Menbiç konusunda ABD ile yapılan uzlaşma, umutları yeşertmiştir. Karşı mücadele etme konusunda kararlılıklarını vurgulamıştır. Bu konuda anlaşmaya varılmıştır. İlk aşamada, YPG’li teröristler, Fırat’ın doğusuna yerleşecek. İkinci aşamada, silahların alınması ve son aşamada yönetimin nasıl olacağı belirlenecektir.”

‘NE DEMEK BATI DOĞU, TERÖRİST TERÖRİSTTİR”

“ Teröristlerin Fırat’ın doğusuna gönderilmesi, doğru değildir. Menbiç’in batısında olan cani, doğusunda olmayacak mı? Bunun Fırat’ın doğusuna yerleştirilmesi daha tehlikeli yola açmayacak mıdır? Ayrıca Menbiç’ten çıkarılmaları doğrudur; ancak bu caniler, döktükleri kanın bedelini ödemelidir” diye konuştu.

Kaynak: sözcü