SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Akşener ‘Tepki Sert’

Akşener ‘Tepki Sert’

7 Haziran 2018 / Perşembe 23:04
'ORAYA GİDECEĞİM'

İyi Parti Genel Başkanı ve partisinin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçilirse ilk olarak Yunanistan tarafından işgal edildiği öne sürülen 18 adadan birine ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Kadıköy’deki programının ardından Yalova’ya geçti. Yalovalılara hitap eden Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“”BORCA BATIRDILAR ÜLKEMİZİ”

“457 milyar dolar borç aldılar. 70 milyar dolar özelleştirme yaptılar. 2 trilyon dolar 16 yılda hepimizden vergi topladılar. Buraya Yalova’ya bir fabrika yapıldı mı? Çiftçi tarlasına küstürülmekten vazgeçti mi? (Hayır sesleri) Peki bu 2 milyar dolar nereye gitti? Bunun hesabını sormak inşallah bize nasip olacak.”

“İLK İŞİM O ADALARA GİTMEK”

“Kıbrıs’ı sorup duruyorum. Kardeşim ikide bir İngiltere’ye gidip duruyorsun. Sattın mı? Satmadın mı? Elbette bu satışa engel olacağız. Çünkü Kıbrıs bizim için yavru vatan değil kalbimizdir… kalbimiz. 18 adayı kaptırdın. Söyleyip duruyoruz çıt yok. İlk defa Yalova’dan Gökçedereli Makbule Akşener’in torununun eşi olarak sesleniyorum ilk kez… Cumhurbaşkanı seçilirsem ilk ziyaretimi o 18 adalardan birine yapacağım.”

Kaynak: t24