SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / CNNTÜRK ‘Akşener’e Müdahale’

CNNTÜRK ‘Akşener’e Müdahale’

1 Nisan 2018 / Pazar 17:56
33 saniye...

Sadece 33 saniye… Cnn Türk Meral Akşener’i konuşturmadı

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara’da on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilirken, hiçbir televizyon kanalı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasını canlı yayından vermedi.

CHP, MHP ve AKP kurultaylarını canlı veren CNN Türk, HaberTürk, NTV gibi televizyon kanalları kurultaydan canlı yayın yapmadı.

CNN Türk canlı yayınında Meral Akşener’in konuşması ekrana çok kısa aktarıldı fakat Akşener yerine sunucu konuştu.

Kongreyi sadece Doğan Haber Ajansı ve Halk TV canlı yayından aktardı.

Akşener de konuşmasında televizyonların kurultaya katılmamasına tepki göstererek, “Bu güzel görüntüler ülkemizin televizyonlarında yayınlamalıydı. Şu an penguen mi yayınlıyorlar? Biz bu yola iktidarın emir eri medyasına güvenerek çıkmadık” dedi.

“DHA-HALK TV HARİÇ, KİMSE CANLI YAYIN YAPMADI”

On binlerce vatandaşın katıldığı İYİ Parti kongresine hiçbir televizyon kanalının canlı bağlantı kurmaması dikkat çekti.

ONBİNLERCE KİŞİ VAR

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilirken, hiçbir televizyon kanalı canlı yayın vermedi, bağlantı yapmadı. Hınca hınç dolan salon partililere yetmezken binlerce vatandaş da kurultayı salonun dışından takip etmeye çalıştı.

DHA-HALK TV HARİÇ KİMSE HABERİ CANLI YAYINDAN VERMEDİ

Vatandaşların yoğun katılımına rağmen CHP, MHP ve AKP kurultaylarını canlı veren CNN Türk, HaberTürk, NTV gibi televizyon kanalları kurultayı canlı yayından vermedi. Kongreyi sadece Doğan Haber Ajansı ve Halk TV canlı yayından aktardı.

AKŞENER’DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı konuşmasında televizyon kanallarının kurultaya katılmamasına tepki gösterdi. Akşener, televizyon kanallarının bu tarihi kurultayı görmezden geldiğine dikkat çekerek, “Biz bu yola hükümetin emir erine dönmüş medyasına güvenerek çıkmadık” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Sözcü