SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / AKP’de ‘Tepki Büyük’

AKP’de ‘Tepki Büyük’

1 Nisan 2018 / Pazar 17:21
Kripto...

AKP’Lİ ADAY: “ADANA’DA FETÖCÜLER KAZANDI”

AKP Adana İl Başkanı adayı Aydın Binboğa, kongre öncesinde açıklamada bulunarak “Kripto FETÖ’cülerin” yönetimi ele geçirmeye çalıştığını öne sürdü.

Sosyal medyadan açıklamalarını sürdüren Aydın Binboğa, Fikret Yeni yönetimi tarafından baskı gördüğünü ve adaylığının engellendiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ilettiğini belirten Aydın Binboğa, şu mesajları paylaştı:

“Şu an Talimat gereği Kongre salonuna alınmıyoruz. Reise rağmen Fetöcüler galip geldi Maalesef. Şu an KRİPTO FETÖCÜLER ve Destekçileri; Adaylığımızı polis Zoruyla engelliyor. Anayasal hakkımı Kullanamıyorum. Akpartili biri olarak Akparti de aday olamıyorum. FETÖ bu ülkede siyaseti yönetiyor hala.”

FETÖ SANIĞI İŞADAMININ İÇECEKLERİ KONGRE SALONUNDA!

Adana kongresinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise FETÖ tutuklusu işadamının şirketine ait içeceklerdi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan operasyonların Adana ayağında, son yıllarda meyve suyu sektöründeki atağıyla dikkat çeken Oğuz Gıda’nın sahibi, Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkan Vekili Osman Nuri Oğuz tutuklanmıştı. Oğuz’un sahibi olduğu şirketten gelen içeceklerin salonda bulunması sosyal medyada tepki çekti.

FETÖ’CÜ İL BAŞKANI İSTEMİYORUZ”

AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile ilgili FETÖ’cü iddiaları AKP Yüreğir İlçe kongresinde de gündeme gelmişti. AKP’liler “FETÖ’cü İl Başkanı istemiyoruz” sloganları atarak Fikret Yeni’yi işaret etmişti.

Daha sonra CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş belgelerle TBMM’de bir basın açıklaması yaparak, “Fikret Yeni isimli şahıs 2003 yılından 2015 yılı sonuna kadar Bankasya’nın avukatlığını yapmış. Yani 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde ve Bankasya’nın Mayıs 2015te TMSF’ye devri gerçekleştiğinde bile bu kişi bankanın resmi avukatı. Mahkemelerin karar tarihleri dikkate alındığında; Fikret Yeni’nin Ağustos 2015 yılında bile kendi hukuk bürolarındaki avukatlar aracılığı ile Bankasya adına davalar açarak veya davalı vekili olarak davalara katıldığı açıktır” diye konuşmuştu.

Kaynak: Odatv

Etiketler:, , ,

Haberin Videosu