SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / AKP ‘Büyük Kongre’

AKP ‘Büyük Kongre’

28 Mart 2018 / Çarşamba 13:45
Seçim...

ÜNAL: “BÜYÜK KONGRE HAZİRAN’DA”

AKP parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Kongre tarihine ilişkin açıklama yapan Ünal, “Ramazan Bayramı’ndan sonraki bir tarihte biz büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Muhtemelen haziran sonu ya da o tarih aralığında.” dedi.

SİNYAL ÖNCEDEN VERİLMİŞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da, Eylül ayında yapılması beklenen AK Parti Olağan Kongresi’ne değinmiş ve kongrenin erkene alınabileceği mesajını şeyle vermişti:

“KONGRE ERKENE ALINABİLİR”

“Ana kademenin kongreleri nisanın üçüncü haftasına kadar sarkabilir. Ondan sonra da büyük kongre süreci başlıyor. Biz olağan kongre sürecine girmiş bulunuyoruz. Bunun en son tarihi eylül 2018’de diyoruz ama belki de sonbahara bırakmayabiliriz. Karar verilmiş bir durum yok, bunu değerlendireceğiz.”

“ERKEN SEÇİM YOK”

Kongrenin erkene alınmasının erken seçim ile hiçbir alakası olmadığının altını çizen Yazıcı, “Sonbahara geldiğinizde 2019 bütçesini hazırlayacaksınız. Hemen akabinde yerel seçim süreci başlıyor. Dolayısıyla çalışma alanlarını dikkate aldığımızda büyük kongremizin erkene alınması daha gerçekçi. Yoksa bir seçimin öne alınması yok. Siyasi pratiğimizde bir erken seçim yok” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Etiketler:, ,