SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Akşener ‘Dağ Başında Duman’

Akşener ‘Dağ Başında Duman’

28 Mart 2018 / Çarşamba 15:57
Yürüyelim...

AKŞENER: “HALKIMIZIN DESTEĞİ BÜYÜK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti’nin potansiyel oyu çok daha yüksek oranlarda. Onun için oyumuzun yükselişinin devam edeceğini söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

“YÜZDE 22 DOLAYINDA HALKIMIZIN DESTEĞİ VAR AMA ARTIYOR”

“Seçimlere ilişkin de düzenli olarak anket yaptırıyoruz. Çeşitli firmalara yaptırdığımız anketler var. Rakamlar neredeyse hemen hemen aynı. Partimizin oyu, yüzde 20 bandına oturmuş durumda. Bu rakam, meşhur tabirle bu Pazar seçim olsa Milletvekilliği seçimlerinde alacağımız oyu ifade ediyor ve şu an için yüzde 22 civarında. Kararsızlar dağıtılınca yüzde 22 oluyor”.

“KARARSIZ GÖRÜNENLER BİZİ DESTEKLER”

“Bu kararsızların yüzünün bize dönük olduğunu düşünüyorum. İYİ Parti’nin potansiyel oyu çok daha yüksek oranlarda. Onun için oyumuzun yükselişinin devam edeceğini söyleyebilirim. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oranlar İYİ Parti açısından, Milletvekilliği seçimlerinin üzerinde seyrediyor”.

“AKP DÜŞÜYOR, ERDOĞAN ANKETLERİ AÇIKLAMIYOR”

“Şunu da vurgulayayım; AK Parti 7 Haziran seçimlerinin de gerisinde. Zaten AK Parti’nin yana yana “kiminle ittifak yapsam?” çabası da bu rakamların Sayın Erdoğan’ın da önüne gitmiş olmasından kaynaklanıyor. Hatta ben Sayın Erdoğan’a çekmecesindeki anketleri açıklama çağrısı da yaptım ama bir ses çıkmadı biliyorsunuz.”

“OHAL BASKISINA RAĞMEN HALKIMIZIN DESTEĞİ BÜYÜK”

“Maalesef OHAL’in bu denli uzun sürmüş olması vatandaşı tercihini özgürce ifade etmekten alıkoyuyor. Ancak “kararsızım” diyenlerin büyük çoğunluğunun da bugünkü yönetimden hoşnut olmayan kitleye mensup olduğu aşikâr. Bütün veriler Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabileceğimizi gösteriyor. ”

Kaynak: Yeniçağ