SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Suç Ağır ‘Arayan Yok’

Suç Ağır ‘Arayan Yok’

26 Mart 2018 / Pazartesi 17:07
Öcalan...

ÖCALAN: “APO’YU BEN SATMADIM O SATTI”

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, PKK’nın şimdiki yöneticilerinin kendisinden abisini satmasını istediğini ileri sürerek, “Ama kabul etmedim. PKK, Apo’yu sattı” dedi.

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in aktardığı habere göre Osman Öcalan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yayın yapan K24 televizyonuna konuştu. “Abimin yakalanmasından bir ay sonra, Polonya hükümeti yetkilileri, PKK heyetine bir toplantı için davetiye gönderdi” diyen Öcalan, şunları söyledi:

“BEN SATMADIM O SATTI”

“Benim de olduğum heyete, Apo’nun bir kenara atılması durumunda PKK’ya her türlü desteğin yapılacağı söylendi. Ben, Apo’nun satılmasını kabul etmedim ve ‘Bu müzakereler sona ermeli, bu konu tartışılmamalı’ dedim. PKK, şu an dünya güçlerinden aldığı desteği Apo’yu satmasına borçlu. Bu yüzden beni PKK’dan uzaklaştırdılar. Bugün Rojava üzerine yapılan anlaşmalar Apo’nun satılması üzerinden yürütülüyor.”

74 ASKERİN KATİLİ

Osman Öcalan 1992’de Şemdinli bölgesi sorumlusu idi. Burada Türk askerine kurduğu pusularda 74 asker şehit düşmüştü. Bu katil hakkında dava açılığ açılmadığı hala bilinmiyor.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, , ,