SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / AKP ‘Kongre Şoku’

AKP ‘Kongre Şoku’

26 Mart 2018 / Pazartesi 14:25
Başbakan...

BAŞBAKAN GAZİANTEP’TE BOŞ SALONA KONUŞTU!

Gaziantep’te iki haftaya yakın bir süredir otobüslerle, çeşitli çalışmalarla Başbakan Binali Yıldırım’ın geleceğini duyuran AKP Gaziantep İl teşkilatı, Şahinbey Belediyesi Spor Salonu’nu doldurmayı başaramadı.

Habersol’un haberine göre, iki haftaya yakın bir süredir şehirde billboard, pankart, gezici otobüs, yerel medya ve telefonla duyurulara rağmen kapalı spor salonunu dolduramayan AKP’li yöneticilere Binali Yıldırım’ın hesap sorduğu belirtiliyor.

Başbakan Yıldırım’ın Gaziantep Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi’nde yağtığı konuşmadan öne çıkan başlıklar şöyle:

“ERDOĞAN’IN SELAMI”

“Sevgili gençler, değerli yol arkadaşlarım, sizlere milletin adamı, adam gibi adam liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Coşkunuza, sevginize çok teşekkür ediyorum. Öncelikle AK Parti Gaziantep teşkilatımızda bugüne kadar görev yapmış bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. “

“TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR”

“Gaziantep bize hep sahip çıktı ilk günden beri sahip çıktı. Her seçimde Gaziantep AK Parti’mize desteğini arttırarak bugünlere geldi. (“Türkiye seninle gurur duyuyor” sesleri) Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bize olan inancınızı, bize olan güveninizi hep muhafaza ettiniz Allah sizlerden razı olsun.”

“%62.5’U AŞACAĞIZ”

“1 Kasım seçimlerinde yüzde 61,5, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 62,5’la Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdiniz, size yakışanı yaptınız. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bu desteği daha da yukarılara taşıyacağız. Gençler, önümüzdeki seçimlerde yeni bir rekora hazır mısınız? Kapı kapı dolaşarak bütün vatandaşlarımıza hemşerilerimizin gönlünü kazanmaya var mısınız?(“Varız” sesleri)“

Salonun boş kalmasına sinirlenen Binali Yıldırım etkinlik sonrası AKP Gaziantep İl Teşkilatı ile toplantı yaptı.

Kaynak: Ajanslar