SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İYİ Parti ‘Çıkış İyi’

İYİ Parti ‘Çıkış İyi’

10 Mart 2018 / Cumartesi 21:02
İzmir...

AYDIN: “CUMHUR İTTİFAKI DEĞİL ÇIKAR İTTİFAKI BU”

İzmir’de ilçe kongrelerini tamamlayan İYİ Parti, 1’nci Olağan İl Kongresi’ni Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda yaptı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, AKP’nin tek başına yüzde 50 alamadığını, MHP’nin de yüzde 10’luk barajı geçemediğini söyledi. İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte ülkedeki siyasi dengelerin değiştiğini öne süren Aydın;

“ ÇIKAR İTTİFAKI BU”

“Bu ülkeyi babasının çiftliği gibi yöneten iktidar, tek başına yüzde 50 artı bir oy alamıyor. Müttefiki de yüzde 10 barajını aşamıyor. Dolayısıyla bu ittifak çıkar ittifakıdır. Zamanında bölücü ihanet çeteleri ile çözüm adı altında ittifak yaptılar, ülke kan gölüne döndü.”

“ÖYLE ALLAH AFFETSİN DEYİP SIYRILMAK YOK”

“ Zamanında FETÖ ile ittifak yaptılar, bu ihanet şebekesinin devletin kılcal damarlarına kadar sızmasına, bütün sınavlarda soruların çalınmasına, hain darbe girişiminin yaşanmasına yol açtılar. Şimdi çıkıp ‘Bu yapının zararlı olduğunu yeni öğrendik, milletimiz bizi affetsin’ diyorlar. Biz İYİ Parti olarak ‘yok öyle yağma’ diyoruz. Artık aldatıldım, kandırıldım diyerek sıyrılma vakti değildir. Şimdi hesap vaktidir. Bu hesabı sormak boynumuzun borcudur”.

“YERLİLİK VE MİLLİLİK SÖZLE DEĞİL ÖZLE OLUR”

“ Atatürk diyor ki, ‘Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür.’ Yerlilik ve millilik sözle değil özle olur. Huzuru yeniden inşa etmeye geliyoruz. Büyük ülke olma, millet olma hedefine mücadele ederek varacağız. İnançla, imanla, halkın desteğiyle güçlükleri aşacağız” diye konuştu.

İLGİ BÜYÜK

İYİ Parti olarak gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyleyen Koray Aydın, coşkuya layık olacaklarını dile getirerek “İzmir iyi olacak Türkiye iyi olacak” dedi. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemleri başladı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’ın yönetim kurulu asil listesi 84 kişiden oluşurken disiplin kurulu asil listesinde 9 isim yer aldı.

Kaynak: Yeniçağ

Haberin Videosu