SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İttifaka ‘Çarpıcı Vuruş’

İttifaka ‘Çarpıcı Vuruş’

14 Şubat 2018 / Çarşamba 17:57
CHP...

TEZCAN: “BOP EŞBAŞKANINDAN YERLİ VE MİLLİ OLMAZ, BU TÜRKİYE’Yİ BÖLME İTTİFAKI”

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantının gündemine ilişkin son dakika önemli açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan “Türkiye bir tek adam ittifakının saldırısı altında” dedi.

AKP-MHP ittifakına ağır sözlerle yüklenen Tezcan;

“BOP EŞBAŞKANINDAN YERLİ VE MİLLİ OLMAZ”

“Milli ve yerli ittifak diye yutturulmaya çalışılan ittifak, tek adam ittifakıdır. Tek adamının ittifakı BOP Eşbaşkanıdır. Bunu ben söylemiyorum, Erdoğan’ın kendisi söylüyor. Bu milli olamaz, gayri milli olur. Bu ittifak, Türkiye’yi bölme ittifakıdır” dedi.

Bülent Tezcan şu açıklamayı yaptı:

“BU GAYRİ MİLLİ BİR İTTİFAK”

“Türkiye bir tek adam ittifakının saldırısı altında. Milli ve yerli ittifak diye yutturulmaya çalışılan ittifak, tek adam ittifakıdır. Tek adamının ittifakı BOP Eşbaşkanıdır. Bunu ben söylemiyorum, Erdoğan’ın kendisi söylüyor. Bu milli olamaz, gayri milli olur. Bu ittifak, Türkiye’yi bölme ittifakıdır.”

“MİLLETİ BÖLÜYORLAR”

“Tek adam ittifakının sözcülüğü de Devlet Bahçeli’ye düştü. Ama biz demokratik ittifakının sözcülüğünü yürütmeye kararlıyız. Milli ve yerli diye milleti bölüyorlar. Kendisinden olmayan herkes terörist. Milleti, bu eksende bölmüşler. Kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Terör ve destek veren birilerini arıyorlarsa aynaya bakacaklar.”

Kaynak: Sözcü

Etiketler:, ,