SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Erdoğan ‘İstifa’

Erdoğan ‘İstifa’

13 Şubat 2018 / Salı 14:06
Hadi...

KILIÇDAROĞLU: BELGELER GERÇEK ÇIKTI, İSTİFA ET

Kılıçdaroğlu, mahkemenin belgeleri doğruladığını hatırlatarak, “Recep Bey’e soruyorum, istifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa bir dakika o koltukta oturmazsın” dedi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“SAVCILIK BELGELERİN GERÇEK OLDUĞUNU AÇIKLADI”

“17 Aralık 2017’de bir grup toplantısı yapmıştık ve ben Man Adası belgelerini açıklamıştım. Recep Bey’e sormuştum. Bir sterliğine kurulan Man Adası’ndaki şirketle bağlantısı nedir diye sormuştum? Diyor ki savcı, ilgili genel başkan yardımcısının belgeleri ile MASAK’ın verdiği belgeler aynı belgelerdir diyor.”

“İSTİFA ET”

“Ben Recep Bey’e soruyorum. İstifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa 1 dakika o koltukta oturmazsın. Avukatın, yandaşların sahte diyordu. Verdik savcıya. Hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya.”

“ŞEREF VE NAMUS SAHİBİYSEN CEVAP VER”

“ Benim adım Recep Bey mi? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu. Seni her önüne gelen aldatır. Obama altadır, PKK aldatır, El Nusra seni aldatır, YPG seni aldatır ama bu kardeşinizi kimse aldatamaz. Şeref ve namus sahibiysen cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Ancak yalan atar, iftira atar, yalan atar. Her türlü tezgahı çevirir.”

Kaynak: Sputnik News/ HaberTürk