SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ABD’ye Mesaj!..

ABD’ye Mesaj!..

13 Şubat 2018 / Salı 01:12
Kopar...

ÇAVUŞOĞLU: “İLİŞKİ KOPACAK SEVİYEDE”

Pentagon’un 2019 bütçesinde, terör örgütü PYD’ye 550 milyon dolar ayırmasına ilişkin hükümet cephesinden ilk tepki geldi.

“NEREDEYSE KOPACAK”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “ABD’nin bu tutumunu devam ettirmesi, bizim açımızdan zaten tanıdığımız, bildiğimiz ama iki ülke arasındaki ilişkileri neredeyse koparacak seviyeye getirecek bir yaklaşım” ifadelerini kullandı.

“ABD şu anda YPG/PYD ve PKK ile birlikte orada devam ediyor. Biz de diyoruz ki bölgeyi teröristlerden temizleyeceğiz. Bu Türkiye’nin beka sorunudur. Türkiye’nin güneyinde asla bir terör kuşağı oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz” diyen Hakan Çavuşoğlu;

“TAVRIMIZ NET”

“Dolayısıyla bu noktadaki tavrımız da net. İşte Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaptığımız gibi, burada da teröristleri bölgeden temizlemek, orayı steril bir hale getirmek ve oranın yönetimini de teröre bulaşmamış yerel kişilere bırakmak bizim amacımız.”

“İLİŞKİLER KOPACAK SEVİYEDE”

“ Hal böyle olunca ABD’nin bu tutumunu devam ettirmesi elbette bizim açımızdan, zaten tanıdığımız bildiğimiz bir yaklaşım, ama bu iki ülke arasındaki ilişkileri, artık neredeyse koparacak seviyeye getirecek bir yaklaşım.” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Etiketler:,