SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / AKP ‘Uyarı Büyük’

AKP ‘Uyarı Büyük’

12 Şubat 2018 / Pazartesi 17:50
Durdurun...

ÖZDAĞ: “İNCİRLİK’TEN ABD UÇUŞLARINI DURDURUN”

FEYZİOĞLU: “KRİPTO FETÖCÜLERİN TEZGAHI BU”

İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerinden oluşan heyet, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ başkanlığında Türkiye Barolar Birliği’ni (TBB) ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Eğer gerçekten bu konuda ciddi bir tavırları varsa İncirlik’teki bütün uçuşları durdurarak bu işe başlarlar, yoksa milleti kandırıyorlar demektir” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD ile ilgili yaptığı açıklamanın sorulması üzerine şunları söyledi:

“PKK’YA DESTEK İNCİRLİK ÜZERİNDEN GİDİYOR”

“Çavuşoğlu’nun yaptığı hiçbir açıklamasını ciddiye almak mümkün değildir. Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilerimiz kötüleşecek veya iyileşecek derken Çavuşoğlu’nun vermesi gereken cevap, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya vermiş olduğu desteğin yüzde 95’i İncirlik üssünden kaynaklanmaktadır”.

“İNCİRLİK’TEKİ BU UÇUŞLARI DURDURUN”

“Daha şimdiye kadar ne Recep Tayyip Erdoğan ne de Çavuşoğlu’nun ağzından İncirlik ile ilgili en ufak bir ifade çıkmamıştır. Bu samimiyetsizliktir. Bu milletle oynamaktır. Eğer gerçekten bu konuda ciddi bir tavırları varsa İncirlik’teki bütün uçuşları durdurarak bu işe başlarlar yoksa milleti kandırıyorlar demektir.”

Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret öncesinde açıklamada bulunan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, “Biz büyük Türk milletine emanetiz demiştik. Bu cümlemizin karşılığı olarak bugün İYİ Parti heyeti Türkiye Barolar Birliği’ni şereflendirdiler” dedi. Daha sonra Zeytin Dalı Harekatı´na değinen Feyzioğlu şunları söyledi:

“KRİPTO FETÖCÜLERİN TEZGAHI BU”

“Bir daha soruyorum. Kumpas davalarının yerle bir olmasını sağlayan Türkiye Barolar Birliği’ne bugün yapılmak istenen operasyon kimin operasyonudur ? Bu operasyonun arkasında Sayın Cumhurbaşkanının sarayına sızmış olan kripto FETÖ’cüler, kripto PKK’lılar ve yabancı istihbarat örgütlerinin ajanları vardır. Tüm bu ajanlar ve kriptolar Sayın Cumhurbaşkanını böyle bir projeye yönlendirmişlerdir.”

“DEVLETİ DEVLET GİBİ YÖNETİN”

“ O zaman Sayın Cumhurbaşkanına düşen görev, devleti devlet gibi işletmek. Devleti, bakanlıkları ve TBMM’yi bir kenara bırakıp sarayın kapalı kapılarının ardında yeniden dizayn etmeye çalışırsanız olacak budur. Sürekli kandırılırsınız. Türkiye Barolar Birliği’nin başındaki Türkiye kelimesini Türk milleti vermiştir ve bu kelime Türk milletinin yüreğine kazınmıştır. Türkiye Barolar Birliği Türk milletine emanettir.”

Feyzioğlu-Özdağ Basın Açıklaması

Kaynak: DHA

Etiketler:,