SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / TBB ‘Harekete Geçiyor’

TBB ‘Harekete Geçiyor’

10 Şubat 2018 / Cumartesi 17:51
Gündem...

FEYZİOĞLU: “KANDIRILMIŞ OLANLARIN MİLLİ DURUŞUMUZU SORGULAMA HAKKI YOKTUR”

Genişletilmiş 13’üncü Karadeniz Baro Başkanları toplantısı, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bir otelde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ifadesinin kaldırılması gerektiği ile ilgili açıklaması üzerine, ” Bu açıklamalar yönetim kurulumuzca değerlendirilmiş ve olağanüstü toplantı kararı alınmıştır ” dedi.

Feyzioğulu’nun açıklaması şöyle:

“KANDIRILMIŞ OLANLARIN MİLLİ DURUŞUMUZU SORGULAMA HAKKI YOKTUR”

“Türkiye Barolar Birliği her koşulda ve her tehdide karşı, dönemsel olarak değil, seçim yatırımı olarak hiç değil, ilkesel olarak en milli duruşu sergilemiştir. Milli her konuda kandırılmış olan ve bunu da daha sonra ‘kandırılmışız’ diye beyan eden kişilerin, kendilerini daima zamanında ve en milli duygularla uyaranların duruşunu sorgulama hakkı yoktur. Cumhurbaşkanı’nın baroları ve Türkiye Barolar Birliği’ni bölme projesine karşı çıkışımız, milli duruşumuzun, vatanımıza ve Milletimize olan namus borcumuzun gereğidir.”

“TÜRK ADINI KALDIRMAK BÖLÜCÜ ÖRGÜTLERİN PROJESİDİR”

“Türk Milleti bilmelidir ki; bu projeden en büyük heyecan ve mutluluğu Türkiye’yi bölmek ve yıkmak isteyen terör örgütleri ile onlara maddi manevi her türlü desteği veren küresel oyun kurucular çoktan duymaya başlamıştır. Bunların eliyle ve baro adıyla kurulacak dernekler ve onların üst birlikleri her milli meselede iç ve dış kamuoyunu Türkiye’nin gerçekleri hakkında yanlış bilgilendirecekleri ve fakat devlet eliyle kendilerine sıfat kazandırıldığı için etkili olabilecekleri imkana kavuşacaktır.”

“TÜM GERÇEKLERİ ANLATTIK AMA BİZİ DİNLEMEDİLER”

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın milli menfaatlere aykırı, terör örgütlerini sevindiren ve yargıyı tamamen yok edecek projesini dile getirmesinden sonra mümkün olan tüm kanallar yoluyla açık ve yakın tehlikeyi ilgili ve yetkili olmasını beklediğimiz her kişi ve makama en yapıcı bir üslupla anlattık. Ancak projenin ısrarla yürütüldüğünü görüyoruz.”

“ÇOK YÜKSEK KATILIMLA OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA GİDİYORUZ”

“ Bu sebeple olağanüstü toplanan yönetim kurulumuz, oybirliğiyle, 24 Şubat 2018 tarihinde tüm baro başkanlarımızı, barolarımızın Türkiye Barolar Birliği delegelerini, seçilmiş tüm kurullarını ve tüm meslektaşlarımızı Ankara’da çok yüksek katılım dikkate alınarak belirlenecek uygun bir salonda olağanüstü toplantıya davet etme kararı almıştır. Toplantının tüm organizasyonu için başkanlık divanı tam yetkilendirilmiştir.

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TÜRK MİLLETİ’DİR”

Türkiye Barolar Birliği, barolarımız ve tüm avukatlarımız varlık sebebimiz olan Türk Milleti’ne emanettir.”

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, ,