SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Feyzioğlu ‘Kritik Açıklama’

Feyzioğlu ‘Kritik Açıklama’

10 Şubat 2018 / Cumartesi 17:45
Yer gök...

FEYZİOĞLU: KİM BU PROJEYİ GETİRDİYSE KRİPTO FETÖCÜDÜR

Genişletilmiş 13’üncü Karadeniz Baro Başkanları toplantısı, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bir otelde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ifadesinin kaldırılması gerektiği ile ilgili açıklaması üzerine, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın önüne kim bu projeyi getirdiyse kripto FETÖ’cüdür, PKK’nın sempatizanıdır” dedi.

Erdoğan’ın, Türkiye Barolar Birliği’nin başındaki Türk ifadesinin kaldırılması gerektiği ile ilgili açıklamasına değinen Feyzioğlu, şöyle dedi:

“BU PROJEYİ HAZIRLAYANLAR KRİPTO FEÖTCÜ VE YABANCI AJANDIR”

“Sayın Cumhurbaşkanı eğer sarayında, yakın çevresinde kimin kripto FETÖ’cü olduğunu, kimin yabancı devlet istihbarat ajanı olduğunu merak ediyorsa, gerçekten FETÖ ile mücadelede samimiyse bu projeyi önüne getirenleri tespit etsin. Sayın Cumhurbaşkanı’nın önüne kim bu projeyi getirdiyse kripto FETÖ’cüdür, PKK’nın sempatizanıdır, PKK’nın adına iş ve işlem yapmaktadır, yabancı istihbarat örgütlerinin kadrolu ajanıdır.”

“KRİPTO FETÖCÜLERİN DEVLETE KARŞI BİR PROJESİDİR BU”

Çünkü bu proje 2013’te PKK ile el ele faaliyet yürüten FETÖ’nün hepimiz tarafından bilinen projesidir. FETÖ derneklerini barolaştırmak, PKK’nın derneklerini barolaştırmak ve bunların üst birlikleri olarak meşrulaştırmak projesidir.2013’te bu projenin yazarı kripto FETÖ’cüler ve yabancı istihbarat ajanları 2018’de projeyi Sayın Cumhurbaşkanı’nın önüne yepyeni bir proje olarak koymuşlardır.”

“ONLARIN AMACI DİKTATÖRLÜĞE GİTMEKTİR”

“ Bu kripto FETÖ’cülerin ve yabancı istihbarat ajanlarının amacı bağımsız baroları ve Türkiye Barolar Birliği’ni yok ederek Türkiye’yi tüm dünyada bir diktatörlük olarak tescillemektir. Çünkü bu ajanlar çok iyi bilmektedirler ki TBB ve barolar bağımsız kaldığı sürece Cumhurbaşkanı’nın, hükümetin hiç kimsenin emrine girmeden doğruları en milli hassasiyetle söylemeye devam ettikleri sürece dünyada Türkiye Cumhuriyeti’ni diktatörlük diye tanıtmakta zorlanmaktadırlar.”

“YİNE KANDIRILDILAR”

“Öyleyse TBB ve barolar birliği yine kandırılmış olan Cumhurbaşkanı eliyle yok edilirse Türkiye’nin diktatörlük olduğuna dair tezleri artık Avrupa’da ve Amerikan kamuoyunda kimse tarafından çürütülemeyecektir.”

“TÜRK ADINI KALDIRMAK MİLLİ DİRENİŞİ YOK ETMEYE ÇALIŞMAKTIR”

“ Amaçları bu ajanların, kripto FETÖ’cülerin TBB ve barolarını kapatmış Türkiye’yi Saddam’ın Irak’ına, Esad’ın Suriye’sine, Kaddafi’nin Libya’sına benzetmektir. Ardından da en kısa zamanda 15 Temmuz’da başaramadıkları bölünme, parçalama harekatını milli direnişi yok ederek arkalarına dünyayı alarak başarmaya çalışmaktır. İşte büyük proje budur. “

Feyzioğlu bu açıklamalarının ardından, yapılacak işleri görüşmek üzere Türkiye Barolar Birliğinin olağanüstü ve çok yüksek katılımlı bir toplantı düzenleneceğini açıkladı.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, ,